Zadania dla przedszkolaków – wybierz praktyczne pomoce dydaktyczne

0

Dzieci w przedszkolu nie tylko się bawią, ale również realizują program dydaktyczny. Jest on ściśle dopasowany do wieku dziecka i jego możliwości i opracowany przez pedagogów. Można skorzystać z zeszytów zadań dostępnych online na portalu Rozwój dziecka. To oferta skierowana do nauczycieli wychowania przedszkolnego, ale i rodziców.

zadanyia-dlia-doshkolnykov

Ćwiczenie spostrzegawczości i logicznego myślenia nigdy nie było prostsze 

Dla 4-latka czy 5-latka skupienie przez dłuższy czas jest jeszcze trudne. Zadania powinny być zatem nieskomplikowane i możliwe do zrealizowania w takim czasie, w którym każde dziecko jest w stanie skupić swoją uwagę. Warto wiedzieć, że 3-4 latek wykorzystując uwagę dowolną jest w stanie skupić się na zajęciach przez 10 minut. Jeżeli coś w trakcie zabawy mocno go zainteresuje, to może zająć go na nie więcej niż 20 minut. W przypadku 5-6 latków czas ten już się wydłuża do 20 minut skupienia na zajęciach i 40 minut zabawy w skupieniu. Wiedząc to, pedagodzy dostosowują zadania do stopnia rozwoju dziecka. Ćwiczenia mogą rozwijać spostrzegawczość dzieci i logiczne myślenie. Zadania dla tego wieku są oczywiście proste i mogą polegać np. na dopasowaniu środka lokomocji do trasy, np. samolotu, statku, łodzi podwodnej, samochodu i sanek do słonecznego nieba, morskich głębin, morskich fal, zaśnieżonej drogi i asfaltowej drogi. Mogą też polegać na znalezieniu wśród obrazków odpowiedniego mieszkania dla danego zwierzątka. Takich ćwiczeń może być naprawdę wiele, a dziecko przy okazji poznaje również nowe wyrazy. Chcąc wprowadzić urozmaicenie na zajęciach przedszkolnych dzieci, warto skorzystać z oferty ćwiczeń dostępnych na stronie:  https://childdevelop.pl/worksheets/tag-detsad-sortpop/. Wystarczy założyć konto na portalu Rozwój dziecka, by móc z nich korzystać. Nieograniczony dostęp zyskuje się za niewielką opłatą.          

Doskonalenie małej motoryki dzięki przydatnym zadaniom dla przedszkolaków 

Ćwiczenia online do wydruku mogą również wspomagać małą motorykę, czyli naukę pisania i rozwój koordynacji ręka-oko. Dziecko, wypełniając kolejne linie i naśladując szlaczki, czy dorysowując fragmenty obrazka, może rozwijać swoje umiejętności. Warto ćwiczyć z dzieckiem w domu, tym bardziej, że można wydrukować zadania na swojej drukarce i poświecić kilkanaście minut na naukę dziennie. Taka nauka nie będzie dla dziecka przykrym obowiązkiem, bo zadania łączą się z możliwością kolorowania czy wycinania. Zatem to świetna zabawa!      

Zadania dla przedszkolaków – wybierz praktyczne pomoce dydaktyczne
5 (100%) Głosy: 4

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*

code