Plac zabaw dla malucha

2

Place zabaw to dziś niezwykle istotny element w rozwoju każdego dziecka niemal od samego początku, gdy tylko zaczyna stawiać swoje pierwsze kroki. Stanowią idealną okazję do pozytywnego spożytkowania dziecięcej energii oraz zachęcają do aktywności fizycznej tak przecież niezbędnej w procesie ich wzrostu i rozwoju psychofizycznego.

Nowoczesne i kolorowe place zabaw to dziś wizytówka każdego przedszkola i żłobka. Dla rodziców dzieci, które są użytkownikami takiego miejsca, oprócz aspektów wizualnych, istotne jest przede wszystkim bezpieczeństwo ich pociech podczas zabawy na zróżnicowanych funkcjonalnie urządzeniach.

Plac za baw dla malucha

DLA NAJMŁODSZYCH

Dlatego też część urządzeń z naszej oferty – zestawy zabawowe z serii MINISWEET – została zaprojektowana z myślą o najmłodszych użytkownikach, już od pierwszego roku życia. Każdy detal urządzenia został przemyślany tak, aby umożliwić dziecku bezpieczną zabawę i swobodny dostęp do poszczególnych elementów zabawowych: podesty w zestawach zabawowych znajdują się już na wys. 10cm, 30 cm, 60 cm oraz 90 cm, przy schodkach wejściowych znajdują się poręcze, za które dziecko może się chwycić podczas wchodzenia, zjeżdżalnie nie są zbyt strome, obudowane po obu stronach specjalnymi osłonkami. Natomiast bujaki na sprężynach – seria SPRING – wykonane z odpornego na warunki atmosferyczne tworzywa HDPE – posiadają wyższe osłonki boczne, aby maluch podczas bujania bezpiecznie mógł ćwiczyć równowagę i koordynację swych ruchów.

Plac za baw dla malucha

ROZWIĄZANIE NA LATA

Urządzenia zabawowe, które znajdują się na takim placu zabaw powinny być zbudowane z najwyższej jakości atestowanych materiałów i komponentów, dzięki którym służyć będą przez lata. Zestawy zabawowe z serii MINISWEET – wykonane z najwyższej jakości stali nierdzewnej – posiadają różnorodne elementy edukacyjne (np. labirynt, zwierzęta morskie itp.) oraz panele manipulacyjne (np. kwiatek, koło sternika, liczydło itp.), które poprzez zabawę ćwiczą zdolności manualne najmłodszych dzieci, pobudzają wyobraźnię, stymulują rozwój zdolności motorycznych oraz poznawczych.

STYMULACJA ROZWOJU

Place zabaw dla najmłodszych dzieci to niezwykle istotny element każdej placówki oświatowej, na którym dzieci spędzają bardzo dużo czasu. Dla rodziców ważne jest więc, aby było to miejsce, które oferować mu będzie różne formy aktywności, zapewni bawiącemu się dziecku duże możliwości swobody i improwizacji, stworzy okazję do treningu umiejętności społecznych – maluchy będą tu nawiązywać pierwsze przyjaźnie, uczyć się współpracy i funkcjonowania w grupie rówieśników.

Plac za baw dla malucha

WEDŁUG NORM

Czym zatem warto się kierować przy wyborze wyposażenia na place zabaw? Przede wszystkim należy zadbać o bezpieczeństwo przyszłych użytkowników. Każde urządzenie zabawowe posiada certyfikat wydany przez niezależną jednostkę certyfikującą, potwierdzający zgodność urządzenia z normą PN- -EN 1176-1:2009. Drugą równie istotną kwestią jest trwałość produktu i wytrzymałość materiałów użytych do jego produkcji. By urządzenia mogły służyć dzieciom przez długie lata warto przyjrzeć się bliżej specyfikacji materiałowej każdej zabawki. Urządzenia metalowe mają tę przewagę nad urządzeniami drewnianymi, że nie wymagają corocznych konserwacji, a co za tym idzie nie wymagają ponoszenia dodatkowych nakładów finansowych w trakcie kolejnych lat użytkowania. W naszej ofercie dostępne są wyłącznie urządzenia powstające z komponentów najwyższej jakości: począwszy od płyt HDPE (daszki, osłonki, burty zjeżdżalni) odpornych na warunki atmosferyczne, nie tracących kolorów pod wpływem UV, poprzez stabilną konstrukcje w zależności od modelu ze stali nierdzewnej lub stali ocynkowanej ogniowo i malowanej proszkowo a skończywszy na ślizgach ze stali nierdzewnej i antypoślizgowych podestach. Dopiero mając pewność, iż oferowany produkt jest bezpieczny i trwały powinno się dobierać urządzenia pod kątem funkcjonalności i atrakcyjności wizualnej.

Plac zabaw dla malucha
5 (100%) Głosy: 9

2 KOMENTARZE

  1. Maluchy aby się prawidłowo mogły rozwijać muszą mieć możliwość zabawy na bezpiecznym placu zabaw wraz z innymi rówieśnikami.Dobrym i bezpiecznym rozwiązaniem są zestawy MINISWEET takie zestawy same nieuchronna dzieci przed wypadkami w grupie i należy w trakcie zabaw zapewnić dzieciom odpowiednią opiekę ze strony opiekunów.Opieka w trakcie zabaw jest podstawą aby dzieci bezpiecznie i dobrze się bawiły.

  2. Zabawa milusińskich musi odbywać się zawsze w pełni bezpiecznych warunkach. Zatem plac zabaw musi być pewien że wytrzyma wszelką aktywność dzieci, a w razie awarii nie zrobi im krzywdy. Tak więc nie ma zmiłuj wszystko musi być atestowane i montowane przez firmy, które to potrafią i były weryfikowane. Jakiekolwiek odstępstwo może być opłakane w skutkach, o czym czasami czytamy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*

code