Gry planszowe, układanki i puzzle dla przedszkolaków.

3

Gry planszowe, układanki i puzzle to zabawki, które znajdują się w każdym dziecięcym pokoju. Nie może zabraknąć ich również w żłobku i przedszkolu, bo rozwijają i są doskonałym sposobem na nudę.

gry planszowe układanki i puzzle dla przedszkolaków fot. 123RF.com
fot. 123RF.com

Memory, „Farmer”, „Chińczyk”, domino czy puzzle to przykłady popularnych i lubianych przez dzieci gier. To również rozrywka, do której my, wychowawcy, powinniśmy zachęcać maluchy jak najczęściej. Wszelkiego rodzaju zabawy, wymagające „łamania sobie głowy”, są niezwykle rozwijające dla dzieci. Dobrane do poziomu ich umiejętności i możliwości, sprawdzą się u maluchów w każdym wieku.
Gry planszowe, takie jak „Chińczyk” czy „Na grzyby” uczą zdrowej rywalizacji, ćwiczą cierpliwość, która jest niezbędna podczas czekania na swoją kolejkę. Dzięki nim dziecko dowiaduje się, czym są reguły oraz zasady, i że trzeba ich przestrzegać. Większość planszówek to świetny trening logicznego myślenia. Dzięki nim maluch zaczyna myśleć strategicznie, przewidywać ruchy przeciwnika, co bardzo przyda mu się potem w matematycznych zadaniach logicznych. Memory (które w zależności od wieku malucha może zawierać proste ilustracje, bardziej skomplikowane przeciwieństwa czy trudne, szczegółowe obrazki) to zabawa poprawiająca pamięć i rozwijająca spostrzegawczość. Podobnie jak puzzle, które dostępne są w różnych wielkościach i stopniach trudności, dzięki czemu mogą stanowić doskonałą rozrywkę zarówno dla 2-, jak i 5-latków. Warto też polecać maluchom różnego rodzaju łamigłówki utrwalające znajomość liter, cyfr czy rozwijające wiedzę ogólną dzieci, jak „Słowostworki” czy „Zagadki Smoka Obiboka”. Nie można zapomnieć o grach, które oprócz rozrywki umysłowej skupiają się również na rozwoju małej motoryki, czyli rozwijają zręczność paluszków („Spaghetti”, „Sznurki i dziurki”).

Gry planszowe, układanki i puzzle dla przedszkolaków.
4.9 (98.46%) Głosy: 13

3 KOMENTARZE

  1. Tak, układanki to najlepszy sposób na zabawę. Dzieci uwielbiają takie zabawy, nieraz potrafią godzinami siedzieć i układać bez końca.

  2. gry indywidualne ale przede wszystkim do zabawy w grupie przedszkolnej powinny być. pomimo dzisiejszej elektroniki klasyczne gry też powinny być. klocki pionki czy puzle kostki kule można obracać rzucać układać, rozmawiać, śpiewać i rywalizować. dzieci lubią wygrywać.

  3. Gery planszowe,to bardzo przyjemna rozrywka i dzieci chętnie bawią się wspólnie grając w gry planszowe jeśli tylko dorośli potrafią w odpowiedni sposób je zachęcić.Jest wiele wspaniałych gier dzięki którym dzieci mają rozrywkę umysłową ale także rozwijają u siebie zręczność paluszków.Wszelkie zabawy w grupie są doskonałym sposobem na nudę i oby nie zapomniano o tym zarówno w domach jak i przedszkolach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*

code