A może tak Frobel…

2

Wybór przedszkola, szkoły, a nawet metody uczenia dziecka spędza wielu rodzicom sen z powiek. Każdy niemal przecież wie, że „Czym skorupka za młodu nasiąknie…”. Nic zatem dziwnego, że edukacja sferyczna Froebela ma tak wielu zwolenników i wciąż przyciąga nowych.

Swoją koncepcję-edukację sferyczną oparł Frobel na obserwacji i auto obserwacji i do tego zachęcał innych pedagogów. Pragnął poznać dziecko, zrozumieć niezmienne przecież od lat prawa i potrzeby rządzące dzieciństwem. Uważał, że dziecko w procesie wychowania stanowi część większej społeczności, będąc przy tym niepowtarzalną indywidualnością.

frobelObserwacja dziecięcych zabaw (najważniejszego aspektu dzieciństwa) doprowadziła go do materiałów, po które dzieci sięgają podczas zabawy najchętniej. Stworzył zestaw darów i to na nich i na kontakcie z naturą oparł swoją wizję wychowania.

Coraz chętniej i coraz większa ilość żłobków i przedszkoli sięga po koncepcję Froebla. Budowanie, projektowanie, symbolizm w obrazowaniu treści bajek, czy wiersz, a także rozwijanie intuicji matematycznej-brzmi dobrze i zachęcająco? A to tylko niektóre aspekty pracy z darami i koncepcją Froebla, opartą na trzech filarach-jedności wszechświata, szacunku dla dziecka i jego indywidualności, znaczenia zabawy w rozwoju dziecka.

Ciągły wzrost zainteresowania metodą niemieckiego pedagoga sprawił, iż po raz czwarty ci, którym pedagogika i wychowanie są bliskie, przybędą na konferencję pt. Kreujemy nową rzeczywistość, która odbędzie się 5-6 października w Lublinie. Nie może na niej zabraknąć tych, którzy chcą zobaczyć jak, pracuje się z wykorzystaniem „darów Froebla” i od najlepszych dowiedzieć się, jak zastosować koncepcję u siebie.

frobel frobel frobel frobel

Spotkanie to jest nie tylko źródłem wiedzy i inspiracji, ale także dowodem na to, że koncepcja ta ma licznych zwolenników. Na czym opiera się jej fenomen? Na tym, że działa.
Więcej informacji: http://www.konferencja.froebel.pl

A może tak Frobel…
4.3 (85%) Głosy: 4

2 KOMENTARZE

  1. Wychowanie dzieci wymaga nie lada umiejętności i tylko ludzie bez reszty dzieciom oddani powinni się dziećmi opiekować.Według mnie wykorzystanie w wychowaniu metody Frobela jest bardzo dobrym pomysłem i warto według tej metody wychowawczej bliżej poznawać dzieci i dzięki temu móc je lepiej wychowywać.

  2. zestaw narzędzi do zabawy wydaje się bardzo prosty,jednak każde dziecko użyje go inaczej. metoda obserwacji jest bardzo ciekawa, uczy i daje do myślenia obu stronom

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*

code