Strzyżenie trawnika

2

Jaka kosiarka będzie najlepsza do przedszkolnego ogródka? Wszystko zależy od tego, jaki duży teren trzeba będzie kosić.

© www.shutterstock.com strzyzenie-trawnika
© www.shutterstock.com

Na rynku dostępnych jest wiele kosiarek: ręczne, spalinowe, elektryczne czy traktorowe. Wybór kosiarki do naszego ogródka zależy od tego, jak dużą powierzchnię będziemy musieli kosić.
Jeśli przedszkolny teren jest niewielki, ponadto piaszczysty lub wyłożony specjalnym podłożem amortyzującym upadki, a trawa znajduje się jedynie na jego małych fragmentach, nie warto inwestować w drogi sprzęt. Do tego wystarczą kosiarki elektryczne. Inaczej jest w przypadku, gdy dysponujemy dużym terenem, całym zasianym trawą – wtedy warto zastanowić się nad kosiarka spalinową – kabel elektryczny ogranicza zasięg sprzętu, kosiarki spalinowe – nie stwarzają takich problemów.
Kosiarki spalinowe są jednak bardziej kłopotliwe w korzystaniu (dolewanie paliwa, spaliny), ale maja większą szybkość i moc, dzięki czemu tną nie tylko trawę, ale i chwasty czy inne rośliny o grubszych łodygach i liściach. Podobnie jak kosiarki elektryczne, mają worki lub pojemniki na skoszoną trawę.
Przy wyjątkowo dużych terenach warto pokusić się o kupno traktora koszącego trawę. To idealne rozwiązanie, ale oczywiście najdroższe. Maja noże o szerokości ok. 1 m. wiec koszenie trawy jest nie tylko wygodne, ale i szybkie.
Jeśli w naszym ogrodzie dużo jest krzewów, drzew, alejek, huśtawek czy innych zabawek ogrodowych, warto pomyśleć również o kupnie podkoszarek. To urządzenia pozwalające na podcięcie trawy w miejscach, do których nie sięgają noże kosiarki. Zazwyczaj urządzenia te są na prąd lub na akumulatory.

WAŻNE
Koszenie kosiarkami ręcznymi jest męczące, ponadto urządzenia te nie zbierają trawy. Trzeba ją grabić, co jest dodatkowym zajęciem.
Strzyżenie trawnika
5 (100%) Głosy: 1

2 KOMENTARZE

  1. wybór kosiarki będzie zależeć od ilości pracy jaką mamy wykonać, od małej kosiarki po traktorek. jeżeli kosimy ogródek przedszkolny, fajnie jakby była w miarę cicha, niektóre kosiarki bardzo głośno pracują. dobrze zwrócić na poziom emitowanego hałasu.

  2. Kosiarkę do koszenia placu zabaw najlepiej niech wybiera osoba kompetentna,która zna się na pracach ogrodowych.Dobrze by było gdyby żeby kupić także podkaszarkę ponieważ one także są przydatne przy pielęgnacji ogrodu,kosiarka spalinowa jest bardziej wymagająca przy obsłudze i według mnie lepiej inwestować w kosiarki elektryczne,które są także o wiele bardziej ciche.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*

code