Zabawki Grimm’s rozwijają dzieciom skrzydła

3

Dzieciństwo to wyjątkowy czas. Intensywny, dynamiczny, pełen wyzwań, spektakularnych osiągnięć. Czas wszechstronnego rozwoju. Czas, w którym tworzy się baza, na której budować będą swój świat nastolatkowie i dorośli. Dzieciństwo to również czas beztroskiej zabawy, aktywności podejmowanej dla samej przyjemności jej wykonywania. Z pozoru niczego nie wnoszącej, a jednak, o czym wiadomo od bardzo dawna, będącej najprzyjemniejszym i najefektywniejszym sposobem nauki.

Rolą dorosłych jest wspieranie tego naturalnego procesu. Towarzyszenie i zachęcanie do samodzielności i kreatywności. Stworzenie sprzyjających warunków i wyposażenie w „narzędzia” bez narzucania sposobu ich wykorzystania.

Zabawki Grimm’s
Tęcza Grimm’s

Czym są wspomniane narzędzia? To oczywiście zabawki. Mądre zabawki. Takie, których moc kryje się w uniwersalności, naturalności i pięknie. Zabawki tak proste, a jednocześnie „wszechmoc­ne”, jak uwielbiane przez maluchy kartony, tekturowe rolki, kamyki, patyki i tym podobne cudeńka.

Zabawki Grimm’s
Ogromna tęcza

Zabawki, które nie ograniczają dziecięcej wyobraźni, nie wciskają jej w narzucone z góry ramy, wzorce, normy zostawiając dziecku przestrzeń do poznawania świata we własnym tempie, zgodnie z własnymi zdolnościami i zainteresowaniami. Ułatwiające im rozwinięcie skrzydeł.

Zabawki Grimm’s

Drewniane zabawki Grimm’s idealnie wpisują się w tę charakterystykę. Ich projektanci od 1978 czerpią inspiracje z pedagogiki Montessori i steinerow­skiej. Dzięki nim powstają cudowne przedmioty. Wykonane z wysokiej jakości drewna poddanego dokładnej obróbce, która jednak nie zmienia jego istoty, spełniając tym samym podstawowy warunek dla zabawek Montessori jakim jest naturalność materiału. Jednak marce udaje się nadać mu zupełnie nową zachwycającą jakość i oddać w ręce dzieci nietuzinkowe piękne zabawki, które są ucztą dla wszystkich zmysłów.

Zabawki Grimm’s
Połączenie klocków z kolekcji naturalnej i tęczowej

Dzieci mogą bawić się zestawami o soczystych tęczowych barwach w wielu odcieniach lub w duchu szkoły waldorfskiej sięgać po wersje pastelowe i naturalne. Wszystkie są w 100% bezpieczne. Nietoksyczne barwniki pozwalają ze spokojem patrzeć, jak maluch sprawdza smak drewna. A drewno, choć niejadalne, smak ma i jest on szczególny. Drewno ma również zapach. W przypadku zabawek Grimm’s niezmącony nieprzyjemnymi nutami chemikaliów. Kolejny zmysł, który będzie połechtany podczas zabawy to dotyk. Dzięki wyjątkowo uważnej obróbce drewna, zabawki Grimm’s są wręcz aksamitne. Niesłychanie przyjemne jest ich dotykanie, obracanie, turlanie, przekładanie. Nie ma strachu przed drzazgą, a jest naturalne ciepło tak inne od zimnego plastiku. Jest też faktura, struktura słojów, sęków i tego wszystkiego co określa drewno. Nawet słuch nie jest pozbawiony wrażeń, bo przecież drewniany klocek, gdy upadnie lub gdy postawimy na nim kolejny, wydaje dźwięk jedyny w swoim rodzaju.

Zabawki Grimm’s
Klocki z kolekcji pastelowej

A wszystko to ujęte w minimalistycz­ną formę, która przyciąga jak magnes. Dzieci uwielbiają takie zabawki. Z po­zoru zwyczajne często ograniczone do geometrycznych kształtów są ide­alnym tworzywem dla dziecięcej wy­obraźni. Podczas zabawy nimi to kre­atywności gra pierwsze skrzypce. To ona nadaje znaczenie poszczególnym elementom. Dzięki niej, to co dziś jest tęczą jutro będzie kołyską dla lalki, by dwa dni później stać się podporą mo­stu. Klocki, z których budują zamek za chwilę posłużą do nauki matematyki lub zajęć terapeutycznych. Nietuzinkowe kształty pozwolą tworzyć złożone, prze­strzenne konstrukcje. Ale oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie by były bryłami do segregowania czy elementami wy­znaczającymi trasę wyścigu kulek. Lu­dziki mają zredukowane do minimum detale. To dziecko zadecyduje czy obsa­dzi je w roli postaci czy pionków do gry. Czy będą to dziewczynki, czy chłopcy, dorośli czy dzieci. Nawet ich nastrój nie jest narzucony przez projektanta. To wyobraźnia dziecka osadzi przedmiot w roli i historii. Uczyni z niego podmiot zabawy lub element scenografii.

O klockach Grimm’s można mówić bez końca. Im bliżej się je poznaje tym wię­cej odkrywają. W końcu nie bez powo­du zostały zabawką roku 2018. Najlepiej jednak po prostu dać je dzieciom. Niech czerpią radość z zabawy.

Ważne: Chcesz wprowadzić zabawki Grimm’s w swoim przedszkolu? Skontaktuj się z dystrybutorem pod numerem 531-833-301 lub przez platformę www.b2b.babyandtravel.pl. Na czytelników Mój Żłobek Moje Przedszkole czekają specjalne rabaty – zadzwoń i dowiedz się więcej!

Zabawki Grimm’s rozwijają dzieciom skrzydła
5 (100%) Głosy: 11

3 KOMENTARZE

  1. najlepsza jest nauka przez zabawę. dzieci nawet nieświadomie bawiąc się uczą się. od lat klocki są nieskomplikowaną i bezpieczną zabawką która daje wiele możliwości.

  2. Zabawki drewniane to ponadczasowy wzorzec idealnej zabawki – bezpieczna, kreatywna, ponadczasowa, łatwa i dobrze kojarząca się zarówno dzieciom jak i rodzicom. Korzystając z tego że drewno jest bezpieczne, lekkie i odporne na uszkodzenia mamy gwarancję, że zabawki będą towarzyszyć dzieciom w ich rozwoju, a potem ponownie przejdą w ręce innych dzieci. Nieskończona możliwość tworzenia budowli, burzenia, układania na nowo to niezaprzeczalny walor. Brak reguł, luźne zasady zachęcają to korzystania z nich i nauki poprzez zabawę.

  3. To prawda, dzieci często bardziej cieszą się z kartonu niż z zabawki, która w nim była. Przecież można do niego wchodzić, chować się, wrzucać do niego zabawki, może też być telewizorem czy samochodem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*

code