Oczyszczacz powietrza Sharp do przedszkola

0

Powietrze w Polsce należy do najbardziej zanieczyszczonych w Europie. Konsekwencje wdychania toksyn odczuwają wszyscy, a szczególnie dotkliwe dzieci.

Niestety przebywanie w zamkniętym pomieszczeniu nie jest rozwiązaniem naszego problemu – zanieczyszczenia nieustannie doprowadzane są przez wentylację. W obecnej sytuacji oczyszczacze powietrza stają się koniecznością. Warto zatroszczyć się, żeby były obecne w mieszkaniach, w szkołach, żłobkach i przedszkolach.

Czyste powietrze w teorii

Żeby w pomieszczeniach zamkniętych można było oddychać najwyższej jakości powietrzem należy zadbać o odpowiednią wentylację. W Polsce najczęściej wykorzystywana jest wentylacja grawitacyjna oraz wentylacja mechaniczną, która często połączona jest z klimatyzacją i rekuperacją.

oczyszczacz powietrza sharp KC-A60EUW front
oczyszczacz powietrza Sharp KC-A60EUW cena 2499zł

Problem zanieczyszczeń w miejscach, gdzie przebywają nasze dzieci, możemy rozwiązać inwestując w profesjonalny oczyszczacz powietrza. Wybierając takie urządzenie do przedszkola kierujemy się:

– liczebnością grupy przedszkolnej,
– wielkością sali przedszkolnej.

Obie kwestie regulują rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej (z dnia 21 maja 2001 r. w sprawie ramowych statutów publicznego przedszkola oraz publicznych oraz z dnia 31 sierpnia 2010 r. w sprawie rodzajów innych form wychowania przedszkolnego, warunków tworzenia i organizowania tych form oraz sposobu ich działania).

Oczyszczacz powietrza na miarę oczekiwań przedszkolaków i ich rodziców

Jeżeli chcemy kupić oczyszczacz powietrza do sali przedszkolnej, której powierzchnia to 40 m², a wysokość 3 m – dobrym wyborem będzie urządzenie Sharp KCA60EUW. Oczyszczacz jest zaprojektowany specjalnie do dużych pomieszczeń. Dysponuje wydajnością 396 m³/h, zapewniając na najwyższych obrotach prawie 3-krotną wymianę powietrza w ciągu godziny. Taki stosunek wydajności do objętości zapewnia bardzo wysoką skuteczność oczyszczania.

Sharp KC-A60EUW posiada filtr wstępny, dzięki któremu wyłapuje największe zanieczyszczenia takie jak na przykład włosy czy kurz. Za sprawą filtra węgla aktywnego pochłania zapachy, a także szkodliwe dla zdrowia lotne związki organiczne (np. formaldehydy). Z kolei filtr HEPA H13 skutecznie zatrzymuje pyły o wielkości od 0.3 mikrometra (w pełni chroni więc przed smogiem i alergenami).

Dopełnieniem funkcji oczyszczania jest technologia Plasmacluster, która usuwa większość wirusów, zarodników pleśni, bakterii i alergenów. W celu zapewnienia optymalnej wilgotności, która jest kluczowa podczas leżakowania, urządzenie wyposażono w wydajny nawilżacz, dzięki czemu dzieci rzadziej się budzą i lepiej wysypiają.

GoodAIR
Ul. Wita Stwosza 16
50-148 Wrocław
e-mail: bok@godair.pl
tel. 574 003 908
www.GoodAIR.pl

Oczyszczacz powietrza Sharp do przedszkola
5 (100%) Głosy: 8

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*

code