Oprogramowanie dla przedszkoli

2

Coraz więcej miejskich przedszkoli decyduje się na wdrożenie specjalnych systemów informatycznych, ułatwiających rozliczanie opłat za pobyt dzieci w placówce. Naczelinik Wydziału Informatyki Urzędu Miejskiego w Jaworznie – Tomasz Bohenek, zgodził się przybliżyć nam temat oprogramowania przedszkolnego działającego w jego mieście.

Oprogramowanie dla przedszkoli
Oprogramowanie dla przedszkoli

Dlaczego Jaworzno zdecydowało się objąć wszystkie miejskie przedszkola specjalnym oprogramowaniem?

Przed wprowadzeniem oprogramowania rozliczanie opłat za pobyt dzieci w miejskich przedszkolach było bardzo czasochłonne. Wszystkie zestawienia były bowiem przygotowywane ręcznie. Dlatego też szukaliśmy rozwiązania, które zautomatyzuje rozliczanie opłat i pozwoli zaoszczędzić czas pracownikom placówek.

Czy pracownicy wszystkich przedszkoli korzystają z tego samego oprogramowania?

Tak, wszystkie miejskie przedszkola w Jaworznie korzystają od 2012 r. z programu SOHiS Przedszkolak. Dzięki temu, że miasto wdrożyło jeden system we wszystkich placówkach, cały proces przebiegał bardzo sprawnie. Jednocześnie pozwoliło to także obniżyć koszt całej inwestycji.

Jak działa taki program?

System oparty jest na oprogramowaniu, czytniku i kartach typu RFID (w Jaworznie są to Karty Miejskie). Każdy opiekun przyprowadzający lub odbierający dziecko z przedszkola posiada kartę, którą przykłada do czytnika. W ten sposób do systemu trafiają informacje o tym, kto i w jakich godzinach przyprowadził lub odebrał dziecko. Następnie na podstawie zgromadzonych informacji w programie tworzone jest zestawienie obecności przedszkolaka wraz z opłatami.

Czy przedszkola miejskie w Jaworznie wdrażają jakieś dodatkowe rozwiązania w zakresie oprogramowania?

W 2018 r. zdecydowaliśmy dodatkowo na usprawnienie procesu rekrutacji. Wdrożyliśmy w tym celu specjalny moduł programu SOHiS, który umożliwia rodzicom składanie elektronicznych wniosków o przyjęcie dziecka do placówki. Dzięki temu rozwiązaniu wszystkie informacje związane z prowadzeniem rekrutacji od razu przekazywane są do przedszkoli.

WAŻNE

Producentem oprogramowania przedszkolnego działającego w Jaworznie jest firma SOHiS
www.przedszkole.sohis.pl
e-mail: bok@sohis.pl
tel. 533 357 221, 32 616 22 21

Oprogramowanie dla przedszkoli
5 (100%) Głosy: 3

2 KOMENTARZE

  1. Dobrze,że taki system zostaje wprowadzany.z pewnością ułatwi to współpracę przedszkoli z rodzicami.Dobra komunikacja jest podstawą w dobie cyfryzacji,jednak warto pamiętać o rozwadze i zachować środki bezpieczeństwa aby uniknąć kradzieży danych.

  2. systemy informatyczne bardzo usprawniają pracę przedszkoli i szkół. zmniejsza się czas na wprowadzanie danych, przetwarzanie. pozostaje tylko obsługa systemu i wsparcie techniczne. dobrze aby system działał w całym mieście tak jak na przykładzie Jaworzna. łatwiej jest dla miasta które rozlicza dane z jednego systemu poszczególnych placówek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*

code