Zgoda rodziców na badanie

Ten temat zawiera 8 odpowiedzi, ma 0 głosów i był aktualizowany ostatnio przez  Anonim 5 lat, 7 miesięce temu.

 • Autor
  Odpowiedzi
 • #551

  Anonim

  Będę wdzięczna za odpowiedź w sprawie badania dzieci. Jak rozwiązujecie ten problem w swoich placówkach? Z tego co wiem to nie wolno nam badać dzieci bez zgody rodziców nawet wtedy gdy mamy uzasadnione obawy, że dziecko ma wszawicę ?

  #552

  Anonim

  A co z gorączką, czy kadra może mierzyć dziecku temperaturę, jak nie ma pielęgniarki?

  #553

  Anonim

  Pewnym rozwiązaniem, może być załącznik podpisany razem z umową przez rodziców zapisujących dziecko do placówki. Możemy opisać tam dokładnie badania, na które rodzic się zgadza zgodnie z regulaminem placówki.

  #641

  Anonim

  Powiem tak, w przedszkolu panie nie maja prawa sprawdzać głów dzieciom. Efekt jest taki, że moje dziecko w przeciągu roku przyniosło z przedszkola wszy 4 RAZY!

  #642

  Anonim

  Formalnie rodzic nie może zabronić badania swojego dziecka ponieważ jest świadczenie medyczne na które wyraził zgodę, podpisując dokument na objęcie dziecka opieką zdrowotną. Jednak jak wiadomo różnie to bywa i zdarza się, że rodzice, którzy wiedzą o zaplanowanym badaniu, a których dzieci mają problem, nie posyłają tego dnia dziecka do przedszkola.

  #643

  Anonim

  Jestem nauczycielką w przedszkolu i z opisanym przez Panią problemem spotykam się na codzień. Nie ma jednak przepisów, które normowałyby tę sytuację. Nauczyciel nie może autorytatywnie stwierdzić (nawet jeżeli to widać gołym okiem), że dziecko jest chore, bo nie jest lekarzem, a na jakiekolwiek sugestie rodzic i tak stwierdzi, że to objawy np. alergii.Zaświadczenie od lekarza, że dziecko jest zdrowe i może uczęszczać do przedszkola, to dla rodziców żaden problem – zawsze je zdobędą.

  #644

  Anonim

  Znalazłem ciekawy artykuł i myślę, że wszystko zależy od tego na jakich rodziców się trafi. http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/1,34889,17061677,Lekarz_sprawdzi__czy_dziecko_moze_zostac_w_przedszkolu.html?disableRedirects=true

  #691

  Anonim

  Jestem tatą i powiem tak: wydaje mi się, że w przypadku gdy dziecko źle poczuje się w przedszkolu panie wychowawczynie powinny zadzwonić do rodziców i powiadomić o sytuacji. To rodzic ma prawo decydować co dalej.

  #733

  Anonim

  Myślę, że wszystkie decyzje w przypadku choroby dziecka powinni podejmować rodzice, ale Panie przedszkolanki powinny mieć prawo do zmierzenia temperatury i oceny ogólnego stanu chorego dziecka, oczywiście bez podawania jakichkolwiek leków

Musisz być zalogowany aby napisać odpowiedź.