Przedszkole bez zabawek

Ten temat zawiera 2 odpowiedzi, ma 0 głosów i był aktualizowany ostatnio przez  Anonim 6 lat, 9 miesięce temu.

 • Autor
  Odpowiedzi
 • #711

  Anonim

  Czy może ktoś z Was słyszał o projekcie ,,Przedszkole bez zabawek”?
  Polega on na tym, że przez jakiś czas (kilka dni albo może i tygodni) z przedszkola znikają wszystkie zabawki a dzieci dostają do zabawy surowce wtórne typu puste plastikowe butelki, kartony, włóczki, nici, szmatki a także kamyczki, szyszki czy kasztany. Ma to rozbudzić w dzieciach kreatywność oraz wyobraźnię, dzieciaki mają same zrobić sobie zabawki. Myślę, że to ciekawy pomysł, a z pomocą pani przedszkolanki można zrobić ciekawe i niebanalne zabawki, tak inne od tych ,,gotowych” ze sklepu.

  #941

  Anonim

  Mi taki pomysł bardzo się podoba, czytałam kiedyś o tym. Dzieci nie mają typowych zabawek, takich kupowanych w sklepie, ale mogą same stworzyć sobie przestrzeń do zabawy z kartonów, kawałków materiału, materaców, krzesełek. I z tego potrafią stworzyć cudowne, bajkowe miejsca zabaw- np. zamek księżniczki albo tajemniczą krainę. jest to bardzo kreatywne, rozbudza wyobraźnię i chęć współdziałania z innymi dziećmi. I co chyba najważniejsze uczy dzieci, że nie muszą mieć wszystkich reklamowanych w telewizji i modnych zabawek, że dobra zabawa zależy od wyobraźni a nie ilości zabawek.

  #942

  Anonim

  Idea genialna!!!!!
  Ja wypróbowałam to w domu z moimi dzieciakami 6 i 4 lata. Efekty rewelacyjne. pochowałam po uzgodnieniach z dziećmi zabawki do szafy zostawiając tylko ich ulubione przytulanki do łózka i bawiliśmy się na dywanie w piratów. Dywan był statkiem, podłoga wzburzonym morzem a my byliśmy piratami. Zabawa była super, moje dzieci szczęśliwe.

Musisz być zalogowany aby napisać odpowiedź.