Ozdoby świąteczne

Ten temat zawiera 4 odpowiedzi, ma 0 głosów i był aktualizowany ostatnio przez  Anonim 7 lat, 5 miesięce temu.

 • Autor
  Odpowiedzi
 • #765

  Anonim

  Święta już tuż tuż…
  Za oknem pada śnieg, można odliczać dni do najpiękniejszych świąt w roku. Chyba już czas przygotować świąteczne dekoracje. I tu mam problem, Chciałabym z dzieciakami stworzyć coś pięknego i niebanalnego, żeby było oryginalnie i tak naprawdę odświętnie. 🙂

  Zwykłe łańcuchy na choinkę z kolorowego papieru odpadają, chcemy stworzyć coś eleganckiego, najlepiej w złoto- srebrnych odcieniach. Macie jakieś pomysły? :dry:

  #766

  Anonim

  Jeżeli masz dużo samozaparcia i ponadprzeciętne zdolności manualne to polecam choinki z szyszek, koralików, żołędzi i np. lasek cynamonu lub orzechów. Sam proces ,,produkcji” jest dosyć skomplikowany, wymaga też- oprócz znalezienia odpowiednich szyszek, nakładów finansowych (potrzebna będzie złota, srebrna lub biała farba do pomalowania świątecznego drzewka, odpowiedni klej do przyklejenia szyszek, modelina oraz styropian.
  Taką choinkę zrobiłam kilka lat temu z moimi przedszkolakami na święta. Była bardzo piękna i efektowna. O szczegółach i kolejnych etapach tworzenia można znaleźć informacje w Internecie- zdjęcia jak zrobić krok po kroku albo filmy.

  #767

  Anonim

  Ja polecam wszystkim stworzenie bożonarodzeniowych ozdób z … makaronu. Tak, ze zwykłego makaronu. Wystarczy skleić, pomalować, posypać brokatem, wedle gustu i fantazji. Można wykonać gwiazdy świąteczne, aniołki, choinki, zwierzątka. Co tylko podpowie fantazja. :woohoo:

  #790

  Anonim

  A ja zrobię z córką zwykłe ozdoby z papieru kolorowego – łańcuchy itp. Może to mało oryginalne ale dostosowane do umiejętności trzylatki.

  #791

  Anonim

  Myślę, że mało ważne jest z czego zrobicie ozdoby, najważniejsze, żeby dzieciaki miały radochę z nadchodzących świąt i żeby mogły w czymś ważnym świątecznym pomagać i uczestniczyć. Moi synowie zawsze chodzą ze mną na targ po choinkę, pomagają zapakować do auta i są bardzo zadowoleni, czują się jak prawdziwi mężczyźni. A potem pomagają przy ubieraniu choinki i to też jest super!!!

  Pozdrawiam świątecznie, wesołych świąt wszystkim

Musisz być zalogowany aby napisać odpowiedź.