Zabawki interaktywne dla dzieci w żłobku i przedszkolu

2

Uczą i rozwijają, bo wymagają od dziecka działania. Na czym polega popularność tego rodzaju zabawek?


Zabawki interaktywne, jak sama nazwa wskazuje, prowokują swoim działaniem do aktywności. Interakcja, w którą wchodzi dziecko może być różna – naciskanie guziczków, manipulowanie elementami zabawki, słuchanie dźwięków, które wydaje czy patrzenie na światełka, którymi świeci.

Zabawki interaktywne dla dzieci w żłobku i przedszkolu

Taka zabawa rozwija dziecięce zmysły, ale również uczy zrozumienia wielu procesów, które dla nas – dorosłych – są oczywiste, a dla dziecka – są czymś nieznanym i nowym. Zaspokaja i pobudza dziecięcą ciekawość, stymuluje do nowych wyzwań, podejmowania działań. Dlatego zabawki interaktywne są bardzo popularne wśród rodziców i dzieci. Osobną grupę takich zabawek interaktywnych stanowią te, które podczas zabawy uczą dzieci języków obcych (zwykle angielskich słówek). Może się wydawać, że rok czy dwa latka to jeszcze zbyt młody wiek na naukę języka, tymczasem badania pokazują, że osłuchanie się dziecka z językiem od najmłodszych lat i uczenie się go w naturalny sposób podczas zabawy czy codziennych czynności – w ten sam sposób, w który dziecko uczy się języka ojczystego – to najlepsza metoda nauki. Dlatego wiele zabawek interaktywnych uczy malca prostych słówek: kolorów, cyfr, nazw zwierząt czy roślin. Nawet jeśli zabawka interaktywna posiada wersję polską i angielską, nie bójmy się włączać maluchom obcojęzycznej opcji. To dla nich szansa na to, że w przyszłości łatwiej będzie przychodzić im nauka języków.

Zabawki interaktywne dla dzieci w żłobku i przedszkolu
5 (100%) Głosy: 11

2 KOMENTARZE

  1. Warto maluchom udostępnić zabawki interaktywne ponieważ poprzez zabawę nimi dodatkowo pobudzają swój mózg jak i wyobraźnie,a połączone to z rywalizacją w grupie jeszcze bardziej motywuje do działania i jest przy okazji fantastyczną zabawą.Warto zainwestować w zabawki interaktywne uczące języków obcych i uczą znaczenia słówek w praktyce,co jest bardzo pomocne w późniejszej nauce języka.

  2. Zabawki interaktywne mądrze używane rzeczywiście pobudzają zdolności poznawcze dzieci i uczą. Zatem nauka języków, zasad postępowania, zasad ruchu drogowego itd to rzeczywiście pomocne urządzenie. Ale przede wszystkim trzeba uczyć interakcji z drugim człowiekiem bo to jest podstawa. Zabawka interaktywna powinna być raczej formą sprawdzenia i utrwalenia wiedzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*

code