Wycieczka do parku rozrywki z przedszkolakami

0

Wakacje w przedszkolu to idealny czas na zorganizowanie dzieciom wycieczki. Na przykład do parku rozrywki

W lipcu i sierpniu dzieci w przedszkolu jest zwykle mniej. Nie ma też normalnych zajęć, nie ralizowany jest program, a dzieci często łączone są w grupy niezależnie od wieku. Większość czasu maluchy spędzają na świeżym powietrzu – w ogródku, na placu zabaw, ale nawet przy ładnej pogodzie, po kilku dniach zaczyna pojawiać się nuda, To dobry moment, by zorganizować w przedszkolu wycieczkę. Najlepiej do parku rozrywki, który znajduje się w naszym rejonie.

wycieczka do parku rozrywki
www.parkbajek.pl

KOSZTY I ZGODY

Zorganizowanie jednodniowej wycieczki przedszkolnej nie jest trudne, zwłaszcza, gdy robimy ją dla mniejszej liczy dzieci, a – jak wspomnieliśmy – latem duża absencja jest raczej regułą. Najpierw trzeba obliczyć koszty i zaprezentować je rodzicom. Muszą wyrazić zgodę na wycieczkę, ale biorąc pod uwagę frajdę, jaką daje maluchom taki wyjazd, na pewno nie będą mieli nic przeciwko. Trzeba też wyznaczyć kadrę, która pojedzie z dziećmi. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu w sprawie warunków i sposobu organizowania wycieczek nie ustala jasno, ile osób dorosłych powinno przypadać na grupę dzieci, dlatego liczbę opiekunów ustala dyrektor na podstawie liczby jadących dzieci, ich wieku i stopnia rozwoju psychofizycznego. Zazwyczaj podczas jednodniowych wycieczek przypada 1 dorosły na 10 podopiecznych. Warto, oprócz nauczycieli, zaprosić do pomocy rodziców, którzy również mogą pojechać jako opiekunowie grupy.

Konieczne jest zarezerwowanie biletów do wybranego parku oraz zamówienie transportu. Dla tak małych dzieci trzeba wynająć autokar: to najwygodniejsza i najbezpieczniejsza opcja, która na dodatek gwarantuje, że zostaniemy zabrani spod przedszkola aż do samej bramy parku rozrywki. Koniecznie trzeba wcześniej zorientować się, czy na miejscu będzie możliwość zamówienia dzieciom posiłku. Jeśli nie, musimy zaopatrzyć się w suchy prowiant i odpowiednią ilość napojów.

DOKĄD JECHAĆ?

Wybierając park rozrywki, do którego chcemy pojechać, warto kierować się zainteresowaniami dzieci. W Polsce jest około 200 takich placówek o najróżniejszej tematyce, które mogą nie tylko bawić, ale i edukować. Podstawowym kryterium powinna być jednak odległość parku od naszego przedszkola. Wycieczka musi zmieścić się przecież w jednym dniu, a dzieci nie mogą być zbyt zmęczone podróżą, bo nie będą miały siły skorzystać z atrakcji, gdy już do nich dojadą. Dlatego warto przyjrzeć się stronom w internecie poświęconym parkom rozrywki i wybrać miejsce nie tylko ciekawe dla naszych podopiecznych, ale i oddalone najwyżej o 100 km od naszej miejscowości. Odległość to również kwestia kosztów, o czym nie można zapominać.

PARKI DINOZAURÓW

To doskonałe miejsce na wycieczkę dla kilkulatków. Dinozaury to temat, który zawsze budzi wśród nich emocje: maluchy dużo wiedzą na temat tych prehistorycznych zwierząt i zwykle są nimi zasafascynowane. W parkach dinozaurów mogą obejrzeć ich figury w naturalnej wielkości, dotknąć ich – niektóre parki oferują ruchome, interaktywne posągi. Organizowane są pokazy filmów o dinozaurach oraz place zabaw, na których dzieci mogą odkopać w piasku „kości” gigantycznych gadów.
Łeba (pomorskie), Malbork (pomorskie), Szklarska Poręba (dolnośląskie), Bałtów (świętokrzyskie), Solec Kujawski (kujawsko-pomorskie), Krasnobród (lubelskie), Witnica (lubuskie).

Wycieczka do parku rozrywki z przedszkolakami www.lebapark.pl
www.lebapark.pl

PARKI MINIATUR

To miejsca, w których można przespacerować się obok najsłynniejszych budowli świata lub zabytkach regionu – w miniaturze. Maluchy mogą obejrzeć Wieżę Eiffel’a, Statuę Wolności, egipskiego Sfinksa czy paryski Łuk Triumfalny, ale również zabytki Żywca, Podlasia czy Warmii i Mazur, które wyglądają jak domki dla lalek. W parkach mniatur oglądać można również miniatury latarni morskich czy makiet filmowych. To doskonała lekcja geografii i historii dla najmłodszych.
Konin (wielkopolskie), Pobiedzisko (wielkopolskie), Podzamcze (śląskie), Hajnowka (podlaskie), Kowary (dolnośląskie), Kętrzyn (warmińsko-mazurskie), Kłodzko (dolnośląskie).

PARKI BAJKOWE

Makiety filmowe, ale również chatka Śnieżki, w której posłuchać można bajki, karoca Kopciuszka, która jeździ, fabryka św. Mikołaja, w której produkowane są zabawki – to atrakcje parków poświęconych bajkom i dziecięcym opowieściom. Każde bajkowe miejsce pomyślane jest tak, by stymulowało wyobraźnię małych zwiedzających, bawiło i zachęcało do interakcji. Ponieważ postaci z bajek i filmów dziecięcych zawsze cieszą się zainteresowaniem malauchów, dlatego śmiało można rezerwować tam bilety dla naszych podopiecznych.
Konin (wielkopolskie), Karpacz (dolnośląskie), Grudziądz (kujawsko- -pomorskie), Bałtów (świętokrzyskie).

MIASTECZKA WESTERNOWE

To gratka dla wielbicieli kowbojów i Indian. W miasteczkach westernowych można przejść się ulicą przeniesioną prosto z „dzikiego zachodu”, zjeść lody w saloonie czy poznać zwyczaje Indian Ameryki Północnej. W niektórych parkach westernowych istnieje możliwość przejażdżki na kucyku lub prawdziwym dyliżansem.
Sońsk (mazowieckie), Żory (śląskie), Karpacz (dolnośląskie), Mrągowo (warmińsko-mazurskie).

Wycieczka do parku rozrywki z przedszkolakami2
www.twinpigs.zory.pl

PARKI ZWIERZĄT

Przedszkolakom kochającym przyrodę i zwierzęta spodoba się wycieczka do parku zwierząt lub na farmę. Takie placówki znajdują się zazwyczaj na wielkim, otwartym terenie. Można tam, z bliska lub z daleka, podziwiać dzikie zwierzęta: jelenie, dziki, sarny, ale również karmić oswojone kozy czy króliki. Niektóre parki dają możliwość poznania także zwierząt egzotycznych. Szczególny miejscem są fermy strusi, na których maluchy mogą podziwiać te olbrzymie ptaki, a także wykonać największą pisankę świata z strusiego jaja.
Ustroń (śląskie), Kadzidłowo (warmińsko- mazurskie), Piaseczno (mazowieckie).

Wycieczka do parku rozrywki z przedszkolakami
Oceń artykuł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*

code