Urządzamy pokój dla niemowlaka – na jaką tapetę postawić?

0

Przyjście na świat dziecka wywołuje prawdziwą rewolucję w życiu każdego rodzica.. Dotyczy to zarówno sfery mentalnej, jak i organizacyjnej. Nowy członek rodziny potrzebuje własnego kąta, który powinien być urządzony na miarę jego potrzeb. Warto jednak zwrócić uwagę nie tylko na jego funkcjonalność, ale także walory estetyczne. Jednym z rozwiązań, które pozwala szybko i sprawnie udekorować pokój dla niemowlaka są modne tapety dla dzieci, które po kilku latach nieobecności na wnętrzarskich salonach powracają do łask. Na jakie modele warto postawić? Podpowiadamy.

Urządzamy pokój dla niemowlaka – na jaką tapetę postawić

Tapety dla dzieci – bezpieczeństwo to podstawa

Przed wyborem tapety do pokoju dziecięcego należy w pierwszej kolejności sprawdzić, czy dany produkt jest bezpieczny dla maluchów i nie stanowi zagrożenia dla ich zdrowia. Stawiajmy tylko i wyłącznie na tapety wysokiej jakości, które są odporne na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Dobrym rozwiązaniem okazują się również modele zmywalne, niewrażliwe na działanie wilgoci, dzięki czemu zagrożenie związane z pojawieniem się m.in. pleśni maleje do minimum. Zmywalne tapety dla dzieci łatwiej utrzymać w czystości, dzięki czemu możemy zapewnić maluchowi odpowiednie warunki do rozwoju.

Modne tapety do pokoju dziewczynki – nie tylko róż

Jak urządzić pokój dla dziewczynki, aby rósł wraz z nią? Jednym z najczęściej wybieranych kolorów jest oczywiście róż, który paradoksalnie jeszcze kilkadziesiąt lat temu był przypisany dla chłopców. Obecnie większość rodziców stawia na różowe tapety w delikatne wzory, jednak nie jest to jedyna możliwa opcja. Warto rozważyć także pastelowe tapety w odcieniach mięty, błękitu czy jasnego fioletu dostępne m.in. na https://4wall.pl/26_tapety-do-pokoju-dziecka, które wniosą równie wiele ożywienia jak nieśmiertelny róż. Ciekawym rozwiązaniem okazują się również białe tapety w wyraziste wzory – gwiazdki, pasy, kropki, kwiaty czy postaci z bajek, dzięki którym wnętrze będzie przytulne, ale jednocześnie zyska na wyrazistości.

Modne tapety do pokoju chłopca – królestwo samochodzików

Jaka tapeta do pokoju niemowlaka? To pytanie zadaje sobie wielu rodziców, którzy chcą stworzyć przestrzeń idealną dla rozwoju małego księcia. Podobnie jak w przypadku dziewczynek, dla chłopców zarezerwowany jest nie tylko niebieski, który oczywiście można wkomponować w aranżację wnętrza, jednak w takim przypadku najlepszym rozwiązaniem okazuje się postawienie na pastele – czyli delikatny błękit. Równie świetnie spiszą się beże, biele i brązy, które można przełamać np. tapetą dziecięcą w samochodziki, samoloty, zwierzęta czy pociągi. Niesłabnącą popularnością cieszą się tapety do pokoju dziecięcego przenoszące jego małego mieszkańca do  świata dinozaurów czy przestrzeni kosmicznej.

Modne tapety do pokoju niemowlaka – w neutralnym tonie

Coraz bardziej popularnym rozwiązaniem okazuje się aranżacja pokoju dla niemowlaka w neutralnej kolorystyce. Rządzą biele, beże, brązy, szarości, które od czasu do czasu przełamywane są subtelnymi pastelami. Warto postawić na gładkie lub lekko połyskujące tapety lub modele okraszone delikatnymi wzorami, które nie rzucają się w oczy i koją zmysły.

Urządzamy pokój dla niemowlaka – na jaką tapetę postawić?
Oceń artykuł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*

code