Odblaski dla dzieci

0

O bezpieczeństwo naszych maluchów musimy dbać przez cały czas. Już na terenie naszej placówki jest to ciężkie zadanie. A co należy zrobić, gdy wychodzimy poza przedszkole?

fot. Fotolia.com Odblaski dla dzieci
fot. Fotolia.com

Odblaski dla dzieci

Wielokrotnie powtarzaliśmy, że prowadzenie placówki edukacyjnej dla najmłodszych to ogromna odpowiedzialność, a zaufania, jakie mają do nas rodzice naszych podopiecznych, nie można naruszyć. Podstawowym zabezpieczeniem naszych maluchów podczas pieszej wycieczki czy spaceru na pobliski plac zabaw, jest zaopatrzenie ich w elementy odblaskowe, bez względu na to, czy nasza wycieczka odbywa się za dnia, czy też o zmroku, co w okresie jesienno-zimowym nie należy wcale do rzadkości. Odblaski są jednak ważne nie tylko gdy jest już ciemno. Warto o nich pamiętać nawet przy spacerach w piękną pogodę. Grupa dzieci nosząca jaskrawe elementy zawsze będzie bardziej widoczna od grupy bez takich elementów. Ludzkie oko zdecydowanie rzadziej zignoruje jaskrawą barwę i mniejsza jest szansa, że jej nie zarejestruje. Dlatego tak ważne jest, żeby, choć przepisy prawne mówią wyłącznie o spacerach „po zmierzchu”, pamiętać o odblaskach w każdej sytuacji.

KAMIZELKI – NAJLEPSZE

Jednym z coraz częściej widywanych obrazków na ulicach większych i mniejszych miast jest grupa przedszkolaków w jaskrawo żółtych odblaskowych kamizelkach. To jedno z najlepszych rozwiązań dla podróżujących grup, ponieważ kamizelki zajmują bardzo dużą powierzchnię, przez co naprawdę ciężko jest nie zauważyć grupy ubranych w takie stroje maluchów. Kamizelki stanowią nie tylko ochronę przed wypadkami drogowymi. Dużo pewniej czują się również dzieci, które dzięki jednolitym kamizelkom są w stanie zidentyfikować swoją grupę w sytuacji, gdy zostaną rozdzielone. Taką samą role pełniły niegdyś chustki czy czapeczki na głowach dzieci, jednak o ile nie były one w jaskrawych kolorach, były słabiej widoczne od kamizelek. Innymi przydatnymi gadżetami również opatrzonymi świecącymi elementami mogą być na przykład tak zwane „węże odblaskowe”. Jest to przedmiot (najczęściej, dla uciechy dzieciaków, wyglądający rzeczywiście jak wąż), pełniący rolę liny, której dzieci mogą się trzymać w czasie spaceru ulicą. Taki wąż ciągnący się przez całą kolumnę idących dzieci, sprawia, że maluchy na pewno się nie zgubią. Jest to stosunkowo niedroga rzecz, bo jej cena waha się w okolicy 150 złotych, a jakże pomysłowy i przydatny jest to gadżet.

Odblaski dla dzieci fot. Fotolia.com
fot. Fotolia.com

ZAMIAST IDENTYFIKATORA

Wiele różnych firm dystrybuuje odblaskowe elementy i na szczęście coraz więcej przedszkoli decyduje się na takie oznaczenia dla swoich podopiecznych. Żeby zachęcić do używania tego typu gadżetów, firmy oferują stworzenie własnych unikatowych odblaskowych przedmiotów czy części ubioru, dzięki czemu maluchy są lepiej rozpoznawalne. I dlatego na kamizelkach odblaskowych u dzieci bardzo często możemy znaleźć logo lub nazwę placówki. Jest to niedrogi dodatek: koszt takiej kamizelki to maksymalnie kilkunaście złotych za sztukę. Oprócz oczywistej reklamy dla placówki, taki nadruk może być jednak także kolejnym sposobem na identyfikację dziecka, w sytuacjach, gdy malec odłączy się od grupy. Dzięki logotypowi przedszkola lub numerowi telefonu znajdującemu się na przykład na nadruku na plecach osoba, która znajdzie dziecko, będzie mogła bez problemu skontaktować się z opiekunem.

WARSZATATY DLA MALUCHÓW

O bezpieczenstwo dzieci na ulicy dba wiele fundacji, które organizują kampanie i prowadzą warsztaty na temat bezpieczeństwa, także dla najmłodszych w przedszkolach i żłobkach, propagujące bezpieczne podróżowanie z odblaskamii za pomocą gier, quizów, scenek i innych tego typu zabaw.

Odblaski dla dzieci
fot. Fotolia.com

Zachęcamy do dbania o bezpieczeństwo naszych podopiecznych. Warto się zainteresować kupnem naprawdę niedrogiego wyposażenia odblaskowego dla grup w naszych przedszkolach czy znalezieniu warsztatów dla naszych podopiecznych, bo w końcu to ich bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze.

Odblaski dla dzieci
5 (100%) Głosy: 1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*

code