Nosidełko do noszenia dziecka

0

Nosidełko może być używane często już pierwszych dni życia – w zależności od masy i wzrostu dziecka. Są one bardzo przydatnym rozwiązaniem – nie tylko na dłuższe spacery, ale również w domu.

Umożliwia on mamie jednoczesne wykonywanie obowiązków domowych i noszenie malucha przy sobie, który przytulony i wsłuchany w bicie serca rodzicielki, może komfortowo spać, natomiast odłożony do łóżeczka często zanosiłby się płaczem.

nosidelko-do-noszenia-dziecka

Od kiedy można używać nosidełko do noszenia dziecka?

W zależności od wieku i wymiarów malucha nosidełko można używać w różnych formach. Tyłem można nosić dziecko już 55cm wzrostu, czyli często już od urodzenia może być wkładany tyłem do nosidełka.

Aby nosić dziecko przodem należy wstrzymać się do około piątego miesiąca życia, aby mieć pewność, że potrafi już stabilnie utrzymać główkę. Na plecach można nosić dziecko od około dziewiątego miesiąca życia.

Należy przystosować wiek dziecka do pozycji, w jakiej będzie noszone, aby było to dla niego w pełni bezpieczne i nie spowodowało w przyszłości problemów z kręgosłupem. Jeśli wszystkie zasady są przestrzegane i maluch jest prawidłowo noszony w nosidełku, to jest to dla niego bezpieczne rozwiązanie.

Do czego używać nosidełko?

Nosidełko do noszenia dziecka idealnie sprawdza się na wakacjach. Wiele rodzin już w pierwszych miesiącach życia postanawia wybrać się na przykład w góry. Oczywiście celem są łatwiejsze szlaki.

Mimo to, noszenie dziecka w nosidełku jest z pewnością bardziej komfortowe dla rodzica niż wożenie w wózku po nierównych terenach, a przypięty z przodu lub z tyłu nie sprawia rodzicom dużego obciążenia.

Dziecko również jest szczęśliwe, przytulone do swojego opiekuna czuje się raźniej niż w wózku, a do tego może cieszyć się świeżym powietrzem przez wiele godzin, co korzystnie wpływa na jego odporność i samopoczucie.

Ten produkt przydatny może być również w domu. Mama ma dużo prac domowych do zrobienia – ugotowanie obiadu, wstawienie prania, prasowanie. Dziecko odłożone samotnie do łóżeczka płacze, ponieważ potrzebuje czułości i przytulenia, zwłaszcza w okresie noworodkowym.

Dzięki nosidełku można robić obie te rzeczy naraz – wtedy maluch ma zapewniony bezpieczny i komfortowy sen w ramionach mamy, a prace domowe są wykonywane na bieżąco i bez nerwów.

Na co zwrócić uwagę wybierając nosidełko dla dziecka?

Jednym z najważniejszych elementów jest materiał, z którego wykonane jest nosidełko. Ważne, żeby były one elastyczne i z łatwością dopasowywały się do kształtu i budowy dziecka, zapewniając mu stabilne i bezpieczne podparcie odpowiednie dla jego wieku.

Musi też dobrze dostosowywać się do ciała opiekuna, aby noszenie malucha było jak najbardziej komfortowe dla obu stron. Dodatkowo materiał musi być wytrzymały i nieszkodliwy dla delikatnej skóry niemowlęcia.

Nosidełko do noszenia dziecka kształtem musi być zaprojektowane w taki sposób, aby równomiernie rozkładać ciężar ciała dziecka nie wpływając negatywnie na jego kręgosłup. Ułożenie dziecka z nóżkami rozłożonymi na „żabkę” to prawidłowe ułożenie i bezpieczne dla malucha.

nosidelka-do-noszenia-dziecka

Praktyczne nosidełko do noszenia dziecka

Kolejnym istotnym elementem jest to, że nosidełko powinno mieć możliwość łatwej regulacji, zapinania i odpinania. Rodzic bez problemu powinien móc sam poradzić sobie z włożeniem i zapięciem dziecka, nie potrzebując pomocy osób trzecich.

Tak samo kiedy dziecko płacze, opiekun musi mieć możliwość szybkiego wyjęcia dziecka i zaspokojenia jego potrzeb. Dodatkowo regulowany pas biodrowy na wiele rozmiarów pozwoli na noszenie dziecka przez bardzo szczupłe osoby, jak i przez te masywniejsze. Paski od regulacji powinny być wyposażone w dodatkowe nakładki, dzięki którym będą chroniły skórę i poprawiały komfort noszenia.

Warto zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje nosidełek, które poza możliwością noszenia niemowlaka. Przykładem mogą być dodatkowe kieszonki po bokach, umożliwiające schowanie karty kredytowej albo kluczy od mieszkania.

Dzięki temu można szybko wyjść do sklepu po brakujący produkt bez konieczności szykowania całego wózka, którym przejeżdżanie między regałami, zwłaszcza w małych osiedlowych sklepach, nie jest łatwym zadaniem.

Czy warto kupować nosidełko dla dziecko?

Nosidełko jest produktem bezpiecznym dla dziecka od najmłodszych etapów życia i dużym ułatwieniem dla rodziców w życiu codziennym. Dzięki niemu obie strony są w stanie uniknąć wielu nerwowych sytuacji i w spokoju (który jest bardzo potrzebny niemowlakom) przejść przez cały dzień.

Źródło: https://www.besafe.com.pl/

Nosidełko do noszenia dziecka
5 (100%) Głosy: 5

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*

code