Najlepsze drzwi do przedszkola

0

Jak wybrać drzwi do przedszkola, które będą bezpieczne dla dziecka? Poznaj kilka sprawdzonych sposobów!


Walory estetyczne, jakość wykonania i cena – to kluczowe kwestie, na które klienci zwracają uwagę przy wyborze drzwi do przedszkola. Jednak jeżeli mieszkańcami domu są również dzieci, warto poznać dostępne na rynku rozwiązania, które zwiększą ich komfort i bezpieczeństwo.

Najlepsze drzwi do przedszkola

Na początek: funkcjonalny materiał

Drewno to symbol prostoty, minimalizmu i naturalności. To doskonały materiał na meble, ale w przypadku drzwi wewnętrznych lepiej sprawdzą się wysokiej jakości surowce drewnopochodne.

– Drewniane drzwi do przedszkola są nie tylko o wiele droższe, ale i cięższe – twierdzi Joanna Lisowska z firmy Uniprofil. – Ewentualne przytrzaśnięcie będzie mniej bolesne, jeżeli wybierzemy drzwi wykonane z MDF lub HDF – wyjaśnia.

Dodatkowo, wybór drzwi z materiałów drewnopochodnych wiąże się także z większym komfortem rodziców. Bez trudu można usunąć z nich plamy z kredek czy atramentu. Zamiast specjalistycznych preparatów, wystarczy wilgotna ściereczka!

Po drugie: najlepsza technologia

Rodzaj materiału to nie jedyny wybór, przed jakim stoją rodzice poszukujący idealnych drzwi. Przed zakupem warto poznać dostępne na rynku rozwiązania technologiczne. Z pomocą sprzedawcy lub konsultanta można wybrać to najbardziej funkcjonalne dla rodzin z dziećmi. Przykładem jest technologia SOFT, która na tle „konkurencji” wyróżnia się przede wszystkim dodatkowymi wzmocnieniami na zawiasy i zaokrąglonymi krawędziami pionowymi. To daje nie tylko ciekawy efekt estetyczny, ale jest także gwarancją bezpieczeństwa dzieci.

Równie ważny jest dobór odpowiedniej oleiny – trwałej i odpornej na zabrudzenia. Z kolei klamki muszą być dostosowane do siły dziecka i nie mogą się zacinać. Popularnym rozwiązaniem jest także klamka z kluczykiem. Dzięki niej rodzice mogą być pewni, że maluch nie zatrzaśnie się w zamkniętym pomieszczeniu.

Po trzecie: bezpieczne dodatki do drzwi do przedszkola

Niezależnie od preferencji estetycznych, a także sprawdzonych technologii, wybierając drzwi dla dzieci warto wybrać raczej prosty model. Jak wyjaśnia przedstawicielka firmy Uniprofil, wówczas o wiele łatwiej zaaplikować dodatki, które zapewnią najmłodszym domownikom bezpieczeństwo.

Obowiązkowym gadżetem dla rodziców są nakładki zabezpieczające. Uchronią przed przypadkowym przytrzaśnięciem, a do tego są bardzo proste w użyciu – ich montaż trwa zaledwie kilka minut.

Ciekawym rozwiązaniem są także podkładki i stopery blokujące otwarcie drzwi. Można zamontować także samoprzylepne listwy lub przeciw zatrzaskowy amortyzator do drzwi, a nawet zatyczki do dziurek.

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych, wielu rodziców rezygnuje z własnych upodobań w urządzaniu wnętrza. To zupełnie niepotrzebne, ponieważ dostępne na rynku rozwiązania mogą skutecznie zniwelować zagrożenia.

– Jest możliwość wyboru bezpiecznych szyb – radzi Joanna Lisowska ze sklepu Uniprofil. – Na życzenie klienta można zamontować szyby ze szkła hartowanego lub klejowego. To rozwiązanie często wykorzystywane przez przedszkola lub szkoły – przekonuje.

Po czwarte : dziecięca fantazja

Bezpieczeństwo, bezpieczeństwem, ale w urządzaniu wnętrza klienci kierują się także walorami estetycznymi. Jak połączyć te aspekty, gdy mieszkańcami domu są także dzieci?

Drzwi do pokoju dziecięcego nie muszą być ciemne i nudne. Warto pomyśleć nad własnym projektem lub pozwolić dziecku na ich udekorowanie. Takie, własnoręcznie ozdobione drzwi mogą tworzyć wizytówkę pokoju dziecięcego, zapraszając do jego wnętrza napisem „tu mieszka Ola”, który z wiekiem dziecka może zmienić się we „wstęp wzbroniony”. Jednak niezależnie od przyszłości drzwi, fantazja w ich wyborze zdaje się nie mieć dziś żadnych ograniczeń…

Najlepsze drzwi do przedszkola
5 (100%) Głosy: 1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*

code