Materiały edukacyjne do nauki języka angielskiego w przedszkolu

2

Jak wspomagać naukę angielskiego w przedszkolu? Wybór materiałów edukacyjnych jest ogromny.

Materiały edukacyjne do nauki języka angielskiego w przedszkolu Fot. Educarium

Małe dzieci błyskawicznie uczą się obcych języków. To dlatego, że ich umysły w tym wieku są niezwykle sprawne – dużo sprawniejsze niż u dorosłego człowieka. Maluszki mają też naturalne zdolności, które ułatwiają im zapamiętywanie i przyswajanie wiedzy, dlatego warto wykorzystać ten moment rozwoju na naukę pierwszych obcych słówek. Najskuteczniejsza w tym wieku jest nauka przez zabawę, dlatego program nauczania i pomoce dydaktyczne powinny opierać się na grach i działaniach opartych na zabawie.
Wśród pomocy dydaktycznych do nauki angielskiego, najpopularniejsze są gry – puzzle, loteryjki i innego rodzaju gry z zawartością kart czy popularne planszówki. Obrazki w wersji dla starszaków podpisane, służą do nauki nowych słówek, a zabawa polegająca na dopasowywaniu kartoników, szukaniu różnic lub podobieństw itd. ułatwia maluchom ich zapamiętywanie. Tego rodzaju pomoce są niezależne od programów nauczania, służą bowiem utrwalaniu wiedzy i poszerzaniu słownictwa. Warto jednak wspomnieć, że na rynku dostępne są również programy z dołączonymi dopasowanymi do programu grami i zadaniami dla najmłodszych.

Gry planszowe

Materiały edukacyjne do nauki języka angielskiego w przedszkolu Fot. Educarium

Serię gier wprowadzających słówka angielskie poprzez aktywne działanie ma w swojej ofercie Educarium. Proste obrazki na planszy oraz kartonikach zawierają podpisy w języku angielskim. W czasie gry dzieci osłuchują się z wyrazem (wypowiada nauczyciel i uczeń), a jednocześnie utrwalają jego prawidłową pisownię.
Adamigo poleca popularne memory, czyli grę pamięciową rozwijająca spostrzegawczość u dzieci. „Shop – angielski sklepik” polega na wyszukiwanie produktów, utrwalaniu ich angielskich nazw i kojarzenia z polskimi odpowiednikami. Celem gry jest nauka angielskich słówek, za pomocą skojarzeń: obraz, zapis, wymowa.
Dla młodszych dzieci przeznaczona jest układanka „Owoce i warzywa”, która ma na celu przyswojenie słówek poprzez zabawę. Przedstawia obrazki i wyrazy owoców i warzyw. Zestaw składa się z dwuelementowych puzzli.

Maty do zabawy

Do aktywnej nauki angielskiego w czasie zabawy przeznaczone są maty edukacyjne. Angielski alfabet obrazkowy oficyny wydawniczej Eurotest.pl przygotowany jest z myślą o rozwoju umiejętności dziecka, w szczególności zdolności językowych. Mata doskonali umiejętności nazywania i rozróżniania kolorów w języku angielskim oraz umożliwia wprowadzenie alfabetu w języku angielskim. Dodatkowym atutem maty jest fakt, że jej uniwersalna forma pozwala na tworzenie wielu modyfikacji zabaw. Do maty dołączone są 3 scenariusze zabaw edukacyjnych.
W nauce miesięcy, godzin czy nazw codziennych czynności pomogą plansze sucho ścieralne. Nowa szkoła przygotowała plansze interaktywne, na których dzieci mogą uzupełniać dane czy dopisywać swoje propozycje. Ciekawa grafika i kolorystyka przyciąga uwagę dzieci ułatwiając zapamiętywanie zwrotów i słówek.

Zaśpiewajmy razem

Nauka angielskiego może być jeszcze łatwiejsza, jeśli połączymy ją ze śpiewaniem. Na rynku jest wiele płyt z prostymi piosenkami dla dzieci, które uczą maluchy nowego słownictwa, a przez skojarzenie z muzyką i rytmem ułatwiają zapamiętywanie słówek. Płyty z piosenkami wydawnictwa Edgard, Papilon z serii Centrum Edukacji Dziecięcej albo Mac Edukacja, z nagraną muzyką i nowymi zwrotami, osłuchują i ćwiczą prawidłową wymowę.

Materiały edukacyjne do nauki języka angielskiego w przedszkolu
5 (100%) Głosy: 10

2 KOMENTARZE

  1. Znajomość języków obcych to bardzo przydatny atut w życiu człowieka dorosłego. Tak więc jeśli tylko jest taka możliwość to należy umożliwić naszym dzieciom ich naukę. Dobrze jeśli ten proces będą wspomagać rodzice chodząc na przykład do kina na filmy w wersji oryginalnej. Dzięki łatwości przyswajania i dziecięcej śmiałości proces poznawania jest stosunkowo łatwy. Takie dziecko potem łatwiej radzi sobie w życiu i chętniej nawiązuje kontakty. Jestem jak najbardziej za. A możliwości są spore i trzeba je koniecznie wykorzystać. Bo to dobra inwestycja.

  2. Nauka języka obcego stała się bardzo przyjemna. Kolorowe książki z obrazkami, puzzle, maty mają na celu pokazywanie, mówienie, powtarzanie. Dzieci bardzo szybko zapamiętują nowe słowa, szybko kojarzą kolorowe zdjęcia i obrazki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*

code