Materiały edukacyjne do nauki języka angielskiego w przedszkolu

0

Jak wspomagać naukę angielskiego w przedszkolu? Wybór materiałów edukacyjnych jest ogromny.

Materiały edukacyjne do nauki języka angielskiego w przedszkolu Fot. Educarium

Małe dzieci błyskawicznie uczą się obcych języków. To dlatego, że ich umysły w tym wieku są niezwykle sprawne – dużo sprawniejsze niż u dorosłego człowieka. Maluszki mają też naturalne zdolności, które ułatwiają im zapamiętywanie i przyswajanie wiedzy, dlatego warto wykorzystać ten moment rozwoju na naukę pierwszych obcych słówek. Najskuteczniejsza w tym wieku jest nauka przez zabawę, dlatego program nauczania i pomoce dydaktyczne powinny opierać się na grach i działaniach opartych na zabawie.
Wśród pomocy dydaktycznych do nauki angielskiego, najpopularniejsze są gry – puzzle, loteryjki i innego rodzaju gry z zawartością kart czy popularne planszówki. Obrazki w wersji dla starszaków podpisane, służą do nauki nowych słówek, a zabawa polegająca na dopasowywaniu kartoników, szukaniu różnic lub podobieństw itd. ułatwia maluchom ich zapamiętywanie. Tego rodzaju pomoce są niezależne od programów nauczania, służą bowiem utrwalaniu wiedzy i poszerzaniu słownictwa. Warto jednak wspomnieć, że na rynku dostępne są również programy z dołączonymi dopasowanymi do programu grami i zadaniami dla najmłodszych.

Gry planszowe

Materiały edukacyjne do nauki języka angielskiego w przedszkolu Fot. Educarium

Serię gier wprowadzających słówka angielskie poprzez aktywne działanie ma w swojej ofercie Educarium. Proste obrazki na planszy oraz kartonikach zawierają podpisy w języku angielskim. W czasie gry dzieci osłuchują się z wyrazem (wypowiada nauczyciel i uczeń), a jednocześnie utrwalają jego prawidłową pisownię.
Adamigo poleca popularne memory, czyli grę pamięciową rozwijająca spostrzegawczość u dzieci. „Shop – angielski sklepik” polega na wyszukiwanie produktów, utrwalaniu ich angielskich nazw i kojarzenia z polskimi odpowiednikami. Celem gry jest nauka angielskich słówek, za pomocą skojarzeń: obraz, zapis, wymowa.
Dla młodszych dzieci przeznaczona jest układanka „Owoce i warzywa”, która ma na celu przyswojenie słówek poprzez zabawę. Przedstawia obrazki i wyrazy owoców i warzyw. Zestaw składa się z dwuelementowych puzzli.

Maty do zabawy

Do aktywnej nauki angielskiego w czasie zabawy przeznaczone są maty edukacyjne. Angielski alfabet obrazkowy oficyny wydawniczej Eurotest.pl przygotowany jest z myślą o rozwoju umiejętności dziecka, w szczególności zdolności językowych. Mata doskonali umiejętności nazywania i rozróżniania kolorów w języku angielskim oraz umożliwia wprowadzenie alfabetu w języku angielskim. Dodatkowym atutem maty jest fakt, że jej uniwersalna forma pozwala na tworzenie wielu modyfikacji zabaw. Do maty dołączone są 3 scenariusze zabaw edukacyjnych.
W nauce miesięcy, godzin czy nazw codziennych czynności pomogą plansze sucho ścieralne. Nowa szkoła przygotowała plansze interaktywne, na których dzieci mogą uzupełniać dane czy dopisywać swoje propozycje. Ciekawa grafika i kolorystyka przyciąga uwagę dzieci ułatwiając zapamiętywanie zwrotów i słówek.

Zaśpiewajmy razem

Nauka angielskiego może być jeszcze łatwiejsza, jeśli połączymy ją ze śpiewaniem. Na rynku jest wiele płyt z prostymi piosenkami dla dzieci, które uczą maluchy nowego słownictwa, a przez skojarzenie z muzyką i rytmem ułatwiają zapamiętywanie słówek. Płyty z piosenkami wydawnictwa Edgard, Papilon z serii Centrum Edukacji Dziecięcej albo Mac Edukacja, z nagraną muzyką i nowymi zwrotami, osłuchują i ćwiczą prawidłową wymowę.

Materiały edukacyjne do nauki języka angielskiego w przedszkolu
5 (100%) Głosy: 10

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*

code