Magiczny Dywan – gry i zabawy

2

Na polskim rynku pojawił się nowy pakiet znanego już od kilku lat „Magicznego Dywanu” przeznaczony dla najmłodszych użytkowników. To urządzenie sprawdzi się w każdym żłobku i przedszkolu. Sprawi dzieciom wiele radości, pobudzi do kreatywności, zachęci do aktywności ruchowej, a przede wszystkim – nauczy poprzez zabawę. Nauka jeszcze nigdy nie była tak ekscytująca.

Magiczny Dywan z Polski

Urządzenie stworzyła polska firma Funtronic, która działa na rynku od 4 lat. Magiczny Dywan, jest narzędziem multimedialnym służącym jako interaktywna pomoc dydaktyczna przeznaczona dla dzieci w każdym wieku. Składa się z komputera, projektora rzucającego obraz na podłogę lub stół oraz z czujników ruchu, dzięki którym maluchy mogą aktywnie uczestniczyć w wyświetlanych grach i zabawach (animacje pokazywane na podłodze odpowiadają na ruchy rąk i nóg). Zdaniem twórców „Magicznego Dywanu”, wykorzystanie narzędzi multimedialnych staje się nieodłącznym elementem procesu nauczania w XXI wieku. Ich ogromną zaletą jest jednoczesna stymulacja wielu zmysłów dziecka (wykorzystują obraz, tekst, animację, muzykę i film). Nic więc dziwnego, że można je spotkać w coraz większej liczbie placówek edukacyjnych.

Funtronic Magiczny Dywan foto1

Z myślą o przedszkolakach

Istnieje wiele pakietów przeznaczonych do wykorzystania poprzez urządzenie, jakim jest „Magiczny Dywan”. To pakiety z propozycjami aktywności ruchowych i umysłowych dopasowanych do wieku i potrzeb użytkowników. Mogą z niego korzystać dzieci wymagające rehabilitacji ruchowej lub rewalidacji (pakiet Magia Ruchu, pakiet REW) czy dzieci w placówkach edukacyjnych (Pakiet Fun zawiera gry, które mogą być wykorzystywane do przeprowadzania zajęć dydaktycznych, ćwiczeń gimnastycznych lub logopedycznych, nauki języka obcego lub po prostu do świetnej zabawy).

 

Szczególnie polecany dla placówek edukacyjnych jest pakiet z zestawami zadań stworzonych na potrzeby podstawy programowej wychowania przedszkolnego, które skoncentrowane są na rozwoju dziecka w czterech obszarach: fizycznym, społecznym, emocjonalnym i poznawczym. Pakiet ten o nazwie EduPrzedszkole zawiera zestaw 16 interaktywnych gier, ćwiczeń i sytuacji edukacyjnych, scenariusze zajęć wraz z propozycją programu oraz obudowę edukacyjną m.in. w formie kart pracy (wraz z kartami obserwacji dziecka).

– Jesteśmy przekonani, że przedszkole stanowi jeden z najważniejszych etapów w życiu człowieka i wyznacza jego szanse życiowe – mówią twórcy metody i urządzeń Funtronic.

– Dlatego przygotowaliśmy bardzo różnorodny materiał, który umożliwia dziecku doświadczanie, poszukiwanie, odkrywanie, eksperymentowanie, współdziałanie, a nawet podejmowanie prób rozwiązywania problemów.

Nauka przez zabawę

Pakiety dla najmłodszych dzieci wspierają ich wielokierunkową aktywność, umożliwiają nabywanie przez malca doświadczeń, uczą przez ruch i zabawę, a przy okazji są świetną i ciekawą rozrywką. Nie można zapominać jednak o tym, że „Magiczny Dywan” jest pomocą dydaktyczną, która uatrakcyjnia realizację przyjętego przez przedszkole programu wychowania przedszkolnego, poszerza warsztat pracy nauczyciela i umożliwia obserwację dziecka oraz diagnozowanie jego potrzeb rozwojowych i edukacyjnych.

Funtronic Magiczny Dywan foto3

Firma Funtronic zadbała nie tylko o merytorykę gier i zabaw, ale i nowoczesną technologię urządzenia. Nie zapomniała również o bezpieczeństwie. Magiczny Dywan, jako jedyne polskie urządzenie tego typu spełnia gwarancję bezpieczeństwa w zakresie braku stosowania elementów mogących stanowić zagrożenie dla dzieci korzystających z podłogi interaktywnej, takich jak ruchome prowadnice i lustra czy zwisające kable.

Funtronic Magiczny Dywan

Więcej o produkcie można przeczytać na naszej stronie https://funtronic.eu/, gdzie możliwe jest zamówienie prezentacji urządzenia.

Magiczny Dywan – gry i zabawy
5 (100%) Głosy: 20

2 KOMENTARZE

  1. Doskonały pomysł taki magiczny dywan. Wszelkie zabawy zazwyczaj odbywają się na podłodze zatem odpowiednie wykorzystanie tego faktu może mieć kapitalne znaczenie dla naszych maluchów bo bawiąc się od razu chłoną nowości. Wiele możliwości, dynamiczne zmiany to powinno zachęcić obie strony. Jest na tak.

  2. urządzenie jest ciekawe bo pozwala zamienić podłogę w multimedialną zabawę, grę która jest interaktywna. nie potrzeba mieć miejsca na ścianie i dodatkowego telewizora czy komputera. wystarczy tylko to urządzenie. no i zastępuje też wiele tradycyjnych zabawek ale przedszkola są teraz bardziej nowoczesne i multimedialne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*

code