Kursy bez wychodzenia z domu czyli kursy dla opiekunów w żłobku

3

Metoda e-lerningu budzi u niektórych wątpliwości, ale dzięki osobom, które jej spróbowały, staje się coraz popularniejsza. Dostępne on-line są również kursy dla opiekunów w żłobku. O tym, dlaczego warto zapisać się na taki kurs, przekonuje jego autorka Katarzyna Yüce.

Kursy bez wychodzenia z domu czyli kursy dla opiekunów w żłobku

Stworzyła Pani kurs dostępny na platformie on-line. Dla kogo jest przeznaczony?

Kursy „Opiekunwżłobku.pl” powstały z myślą o ludziach, którzy chcą być opiekunami dzieci w żłobku lub klubie malucha. Oczywiście muszą spełniać pewne wymagania: na nasze kursy mogą zapisać się osoby, które ukończyły 18 lat i mają minimum wyksztalcenie średnie (to dotyczy kursu podstawowego trwającego 280 godz.), a także ci, którzy już pracują w takiej placówce, ale potrzebują uzupełnienia swoich kwalifikacji, zgodnie z ustawą z dn. 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 (to kurs 80-godzinny).

mgr Katarzyna Yüce
mgr Katarzyna Yüce

Pani kurs jest inny od pozostałych. Proszę opowiedzieć o tych różnicach.

Najważniejszą różnicą jest to, że nasz kurs nie jest kursem stacjonarnym. Prowadzimy go metodą e-lerningową, co oznacza, że można słuchać wykładów, robić ćwiczenia i zadania w trybie on-line, czyli wszędzie i o każdej porze. Nasi kursanci mają dostęp do platformy internetowej non stop, mogą uczyć się w domu, w dzień, w nocy, na spacerze, podczas zajęć w siłowni itd. Nasi słuchacze cenią nas za profesjonalizm i wysoką jakość treści.
Chociaż jesteśmy kursem e-lerningowym, to jednak nasz program nie różni się niczym od kursów stacjonarnych, co potwierdziła decyzja Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, który zatwierdził nasz kurs. Dzięki temu osoba, która go ukończy, otrzymuje uprawnienia do pracy w żłobku lub klubie malucha jako samodzielny opiekun, niezależnie od tego, czy pracuje lub zamierza podjąć pracę w prywatnej, czy państwowej placówce.

Czyli kurs jest tak samo wartościowy i ważny, jak ten stacjonarny…

Tak. Ludzie mają jeszcze małą wiedzę na temat tego, czym jest e-learning i trochę się go obawiają. Uważają, że są to kursy gorsze, mniej wymagające. Tymczasem to nieprawda: wiedza, którą przekazujemy jest taka sama jak w czasie szkolenia stacjonarnego. Ludzie słuchają wykładów, tylko że nie na sali oddalonej od ich domu o kilkadziesiąt kilometrów, lecz przy własnym biurku. Kursant musi zaliczyć ćwiczenia, egzamin, a po zakończeniu kursu obowiązuje go (tak jak w kursach stacjonarnych) zaliczenie 80 godzin praktyk w żłobku.

Czy program kursu jest Pani autorskim dziełem?

Program jest narzucony przez ustawę, ale jego forma, opracowanie jest wymyślone przeze mnie. Jestem pedagogiem z 12-letnim stażem, współpracuję ze żłobkami w całej Polsce, doradzam, udzielam konsultacji, podpowiadam, w jaki sposób pracować z małymi dziećmi. Moje doświadczenie pozwoliło mi stworzyć kurs, który jest dobrym rozwiązaniem dla osób, chcących szkolić się w opiece nad najmłodszymi dziećmi.

Jak w takim razie wygląda kurs „Opiekunwzlobku.pl”?

Kurs składa się z czterech modułów zgodnych z programem narzuconym przez ministerstwo, dotyczących rozwoju dziecka, jego stymulowania, kompetencji opiekuna itd. Po każdym z nich jest egzamin cząstkowy, są też egzaminy końcowe, które przeprowadzane są na platformie on-line. Kursant jest cały czas przez nas monitorowany: sprawdzamy, kiedy i jak często się loguje, jaki materiał przerobił, mamy z nim cały czas kontakt. Gdy pojawiają się problemy z zaliczeniem jakiegoś materiału, jesteśmy do jego dyspozycji. Mamy cały czas uruchomiony czat, odpowiadamy na maile, telefony. Wszystko po to, aby osoba nie czuła się pozostawiona sama sobie. Na rynku jest dużo kursów e-learningowych, ale to wsparcie jest naszym atutem.
To nie wszystko: aby kurs był jeszcze bardziej wartościowy i przydatny, stworzyłam również autorską Akademię Opiekuna. Przez 24 miesiące od momentu zakupu kursu, nasz kursant ma w niej dostęp do naszej wiedzy i wsparcia, do materiałów, książek, webinariów. Może tam zadać pytanie mnie i mojemu zespołowi, a także specjalistom, którzy z nami współpracują. Kursanci znajdą tam też odpowiedzi na częste pytania, które pojawiają się zwykle podczas pracy z małymi dziećmi. Wiemy, jakie to problemy, bo sami jesteśmy praktykami. W moim zespole jest ponad 10 osób: pedagodzy, wychowawcy, psychologowie, którzy pracują z dziećmi.

Jak uczyć się, aby wyciągnąć maksimum wiedzy z Pani kursu?

Podpowiadając osobom, które chcą skorzystać z kursu mogę powiedzieć, że powinny korzystać ze wszystkich możliwości naszej platformy, np. z zakładek, w których są dodatkowe materiały, z praktycznych rad, które tam zamieszczamy w formie przystępnej, zrozumiałej dla osób bez wykształcenia psychologicznego. Warto też robić notatki, bo przydają się one potem na etapie egzaminów. Zachęcam więc do poszerzania swojej wiedzy.

Kursy bez wychodzenia z domu czyli kursy dla opiekunów w żłobku

Tylko dla czytelników magazynu „Mój żłobek, moje przedszkole”

5% RABATU

Wejdź na stronę www.opiekunwzlobku.pl wpisz kod rabatowy MZMP5 i skorzystaj z rabatu 5%

Kursy bez wychodzenia z domu czyli kursy dla opiekunów w żłobku
5 (99.08%) Głosy: 65

3 KOMENTARZE

  1. Takie kursy metodą e-lerningu są bardzo dobrym rozwiązaniem aby skutecznie się doszkalać i stać się jeszcze lepszym opiekunem dzieci.Jeśli istnieje tylko taka możliwość,to warto korzystać z dostępnych szkoleń

  2. E-learning to dynamicznie rozwijająca się forma nauki. Jeśli więc jest taka szansa to warto ją wykorzystać aby podnieść swoje kompetencje. Generalnie warto cały czas poszerzać swoje horyzonty jeśli przyniesie to efekt w postaci polepszenia naszej pracy jaką jest opieka nad maluszkami, gdyż jest to praca bardzo ważna i odpowiedzialna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*

code