Jaki kosz na zużyte pampersy?

0

Nowy członek w rodzinie wymaga odpowiedniej opieki i tego, że zadbamy o jego potrzeby. A jedną z nich jest regularne przebieranie pieluchy. Na początku może nie wydawać się to zbyt wielkim przedsięwzięciem. Jednak gdy pieluch przybywa, a ich zapach staje się coraz mniej przyjemny, okazuje się, że może warto znaleźć jakieś proste a skuteczne rozwiązanie.

Czy kosz na pieluchy jest niezbędny w domu?

Z góry należy zauważyć, że niekoniecznie. Przecież przez wieki ludzie jakoś sobie radzili. Gdy używano wielorazowych pieluch, trzeba było je wyprać i wysuszyć. Gdy weszły w życie pampersy, ludzie wrzucali je po prostu do kosza. Obecnie większość osób też tak czyni. Jednak każda kolejna pielucha to dodatkowy nieprzyjemny zapach, który może unosić się w domu. A to z czasem staje się uciążliwe.

Dlatego niektórzy rodzice decydują się na kosze, które zostały skonstruowane tak, by wrzucać do nich pieluszki i nie narażać się na kontakt z bakteriami i nieprzyjemnymi zapachami.

Posiadają one specjalną folię, która jest właśnie odpowiedzialna za zatrzymywanie bakterii i oddzielne pakowanie każdej pieluchy. Poza tym nie zajmuje wiele przestrzeni i może stać się dobrym i niezbyt drogim gadżetem w domu.

Do czego służy kosz na pampersy?

Na samym początku dziecko żywi się jedynie mlekiem. Jednak z czasem jego dieta ulega rozszerzeniu, przez co pielucha może wydawać bardziej intensywny i nieprzyjemny zapach. I właśnie w takiej sytuacji może przydać się stosowny pojemnik na zużyte pieluszki.

Można w nim bez problemu przechowywać pampersy bez narażania się na nieprzyjemny zapach. Kosze są bowiem w taki sposób skonstruowane, że zatrzymują bakterie i niwelują zapachy, dzięki czemu nie trzeba wyrzucać śmieci kilka razy dziennie. 

O czym należy pamiętać podczas wyboru kosza na pieluchy?

Jest kilka aspektów, które warto wziąć pod uwagę, gdy pragniemy wybrać dla siebie idealny kosz, który będzie spełniał nasze oczekiwania i będzie pasował do naszego mieszkania:

  • Wysokość – im wyższy, tym rzadziej trzeba będzie go opróżniać
  • Wielkość – zależnie od jego wielkości trzeba będzie wygospodarować odpowiednią przestrzeń w mieszkaniu
  • Estetyka – przeważnie można znaleźć białe kosze, ale znajdą się także w innych kolorach
  • Funkcje – niektóre pozwalają na automatyczne zawijanie każdej pieluchy osobno w folię, inne pozwalają na wyrzucanie pieluch bez kontaktu ręki z zawartością np. poprzez odpowiedni pedał.
  • Rodzaj wkładów – specjalne kupowane wkłady w cenach 30-40 zł (starczają na ponad 3 tygodnie) lub takie kosze, do których wystarczają najzwyklejsze worki na śmieci.

Na co uważać podczas kupowania kosza na pieluchy?

Tak jak podczas kupowanie innych rzeczy warto nie rzucać się na pierwszy lepszy kosz, jeśli chcemy, by nam dobrze służył i by zbyt szybko się nie zniszczył.

Sam gadżet nie należy też do najtańszych, więc warto stawiać na sprawdzone firmy, które nie znikną nagle z rynku (w przypadku wymiennych specjalnych wkładów).

Warto też zawczasu zapoznać się z opiniami innych i dowiedzieć się, co sądzą o dostępnych na rynkach opcjach.

Jaki pojemnik wybrać?

Podczas szukania kosza na pieluszki do swojego domu trzeba jeszcze zwrócić uwagę na parę kwestii. Ważne jest bowiem to, by kosz był szczelny, gdyż jedną z jego najważniejszych cech jest właśnie zatrzymywanie przykrych zapachów. Warto zatem poznać, jaki system został wykorzystany w przypadku danego pojemnika.

kosz na zuzyte pieluchy

Poza tym samo korzystanie z kosza powinno być łatwe i przyjemne, np. by nie trzeba było korzystać z rąk podczas otwierania pojemnika, czy by nie mieć kontaktu dłoni z jego zawartością.

Akcesoria do kosza na zużyte pieluchy

W większości pojemników konieczne jest używanie z dodatkowych specjalnych wkładów, które są wykonywane z antybakteryjnej folii. Są tak skonstruowane, by zatrzymywać rozwój bakterii i hamować nieprzyjemny zapach. Taki pojedynczy wkład może służyć nawet do 100 pieluch zależnie od ich wielkości i wielkości pojemnika.

Jeśli jednak nie planujemy zakupu takiego kosza na pieluszki (np. ze względów przestrzennych czy ekonomicznych), warto zainwestować przynajmniej w pachnące woreczki. Nie zajmują wiele miejsca w domu, a pozwalają na szczelne zapakowanie każdej pieluszki. Jest to także skuteczne rozwiązanie na podróż, by pozbyć się nieprzyjemnego zapachu.

Warto zauważyć, że kosz na zużyte pieluchy nie jest wcale niezbędnym elementem wyposażenia każdego domu. Nie każda rodzina będzie go potrzebować. Jednocześnie może znacząco ułatwić zadbanie o higienę domu, pozwoli oszczędzić czas (nie trzeba będzie tak często wynosić śmieci). Warto zatem samemu przemyśleć kwestię zakupu takiego gadżetu do swojego domu.

Kosz na zużyte pieluchy dostępne są w sklepie: https://kosznapieluchy.pl

Jaki kosz na zużyte pampersy?
5 (100%) Głosy: 2

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*

code