Wartościowe książki dla dzieci

Ten temat zawiera 7 odpowiedzi, ma 0 głosów i był aktualizowany ostatnio przez  Anonim 7 lat, 4 miesięce temu.

 • Autor
  Odpowiedzi
 • #696

  Anonim

  Jestem mamą, która codziennie czyta swoim dzieciom (3 letniemu Filipowi i 5 letniej Martynie). Moje dzieci bardzo to lubią, POWAŻNIE!
  Piszę tak, bo wiem, że sporo maluchów woli ogłupiające bajki w tv. Moje dzieci szczególnie lubią – ja też!! – książki z serii Przygody Wilka wydawnictwa Adamada. Ale czytamy też dużo innych bajek.
  Napiszcie, jak jest z waszymi maluchami, czy lubią słuchać bajek? Jeżeli tak to jakich? Czy klasyki typu basnie Andersena czy wiersze Brzechwy i Tuwima?
  Czy czegoś nowego? Pozdrawiam i trzymajcie się ciepło w te chłodne, jesienne dni

  #717

  Anonim

  Ja również czytam swoim dzieciom książki. Uważam, że takie książkowe wieczory to świetna okazja do budowania wzajemnych relacji, rozwijania wyobraźni i kreatywności dziecka. Zazwyczaj wybieram te książki, które sama znam ze swojego dzieciństwa. Moimi faworytami są zdecydowanie bracia Grimm – ich baśnie opisują wiele ciekawych, czasem zabawnych historii, a moje dzieci je uwielbiają, tak samo jak i ja 🙂

  #735

  Anonim

  Z całego serca polecam czytanie dzieciom. Ja i moje dziewczyny szczególnie lubimy serię Beatrix Potter, angielskiej pisarki która urodziła się w 1866 ! (sprawdziłam w Wikipedii 😛 😉 😉 ) Nic nie straciła ze swojego uroku pomimo upływu lat.
  Chyba przeczytałyśmy wspólnie już wszystko, co napisała i to po kilka razy, ma się rozumieć. Najlepsze są książki o myszkach:
  Dwie niegrzeczne myszy
  Pani Tycia Myszka

  #736

  Anonim

  A czy czytacie dzieciom wierszyki? Czyli poezję dziecięcą? Bo ja tak , to co innego, niż proza. Polecam ciekawy artykuł na ten temat
  /www.przedszkole64.waw.pl/edukacja_rodzica/publikacje_nauczycieli/dziecko_i_poezja_-_opr._mgr_urszula_zareba/
  A przecież mamy tylu polskich poetów, którzy pisali doskonałe wiersze dla dzieci. Naprawdę warto

  #756

  Anonim

  Moje dziecko też lubi wierszyki, a szczególnie polską klasykę- Tuwim, Brzechwa. Są zabawne i ,,łatwe” do zrozumienia dla kilkulatka. Ja też chętnie do nich wracam przypominając sobie czasy, gdy sama byłam brzdącem.

  #757

  Anonim

  A pamiętacie może serię dla dzieci ,,Poczytaj mi mamo”? Ja dostałam wiele książek z tej serii po mojej o wiele starszej siostrze ciotecznej, która z nich ,,wyrosła”. Były to moje ulubione książeczki. Zdziwiłam się, jak zobaczyłam że wydawnictwo Nasza Księgarnia wznowiło tę serię, chętnie kupię swojemu Leosiowi jak trochę podrośnie. :woohoo:

  #794

  Anonim

  Myślę, że w naszym XXI wieku, w którym dzieci od najmłodszych lat oglądają bajki w telewizji, korzystają z komputerów itd. czytanie baje ma niezwykle istotne znaczenie dla rozwoju dzieci. Książki o wiele bardziej stymulują rozwój dziecka niż gotowe obrazy z telewizji. Na pewno wpływają na jego wyobraźnię a także na słownictwo. To, co piszę to nic nowego, to potwierdzi z pewnością każdy psycholog dziecięcy. Dlatego staram się czytać swoim dzieciom codziennie, aby czytanie, słuchanie bajek było swoistym rytuałem. Pozdrawiam wszystkie czytające mamy ( i tatusiów czytających też).

  #805

  Anonim

  I tak dzieci teraz wolą oglądać bajki albo grać na kompie i to wcale nie w gry edukacyjne. Taka jest prawda. Widzę, jak mój młodszy, 5letni syn fascynuje się grami brata ( 16 lat). Trudno go odciągnąć od komputera. A bajki dla dzieci uważa za głupie i dziecinne i wcale nie chce ich słuchać. Naśladuje brata i chce być bardzo ,,dorosły”.

Musisz być zalogowany aby napisać odpowiedź.