,,Przedszkola za złotówkę”

Ten temat zawiera 8 odpowiedzi, ma 0 głosów i był aktualizowany ostatnio przez  Anonim 6 lat, 7 miesięce temu.

 • Autor
  Odpowiedzi
 • #564

  Anonim

  Interesuje mnie temat ustawy „przedszkola za złotówkę” uchwalonej 13 czerwca 2013 roku. Ktoś z Państwa analizował ten problem?

  #565

  Anonim

  Odsyłam na stronę Stowarzyszenia Przedszkoli Niepublicznych tam znajdziesz naprawdę głęboką analizę merytoryczną tego zagadnienia.

  #567

  Anonim

  Potwierdzam na stronie Stowarzyszenia sporo w tym temacie podje link http://www.spn.edu.pl/, warto spojrzeć tam na bloga.

  #673

  Anonim

  A czy może ktoś przybliżyć ten temat tu na forum?

  #674

  Anonim

  Jeśli się dobrze orientuję to rodzice przedszkolaków za każdą rozpoczętą godzinę, po pięciu bezpłatnych, są zobligowani dopłacić jedną złotówkę.

  #675

  Anonim

  Należy też pamiętać, że w związku z tym, obieranie innych opłat od rodziców, w tym na wszelkie zajęcia dodatkowe, wycieczki czy rozrywkę kulturalną, jest niezgodne z ustawą.

  #676

  Anonim

  Może i dobrze, że przedszkole jest za symboliczną złotówkę? Tylko tak się zastanawiam nad ilością dzieci na grupach tj. 30 osób, czy aby to nie jest za dużo?

  #677

  Anonim

  Z tego co wiem, to w nowelizacji ustawy zapisano,, że od 1 września 2015 r. do programu „przedszkole za złotówkę” będą mogły przystąpić także przedszkola niepubliczne i niepubliczne inne formy wychowania przedszkolnego. Otrzymają one wówczas dotację w wysokości 100 proc. kosztów utrzymania dziecka w samorządowym przedszkolu publicznym.

  #678

  Anonim

  Polecam artykuł „Przedszkole za złotówkę? To zabawa dla desperatów” http://forsal.pl/artykuly/863133,przedszkole-za-zlotowke-to-zabawa-dla-desperatow.html

Musisz być zalogowany aby napisać odpowiedź.