Piasek do piaskownicy

Ten temat zawiera 8 odpowiedzi, ma 0 głosów i był aktualizowany ostatnio przez  Anonim 5 lat, 8 miesięce temu.

 • Autor
  Odpowiedzi
 • #554

  Anonim

  Mam pytanie ile ważny jest certyfikat na piasek do piaskownicy bo nie mogę się tego nigdzie doczytać?

  #555

  Anonim

  Moim zdaniem rok. Ja wymieniam przed każdym sezonem i się nie zastanawiam. Koszt nie duży, a stary piasek i tak zabiera firma.

  #558

  Anonim

  Moim zdaniem też rok, ale jeżeli jest legalny to na dokumencie musi być wyraźnie napisane do kiedy jest ważny.

  #646

  Anonim

  Przepisy sanitarne nie określają jak często powinno to następować jednak Główny Inspektor Sanitarny zaleca wymianę piasku co najmniej dwa razy w sezonie oraz na wiosnę po okresie zimowym, gdzie piaskownica nie była użytkowana.

  #647

  Anonim

  W piaskownicy powinien się znajdować piasek określonej jakości. Nie jest dobrym rozwiązaniem zamówienie w żwirowni wywrotki piasku i po prostu nasypanie go do piaskownicy gdyż w takim piasku już na starcie mogą znajdować się równe zanieczyszczenia

  #648

  Anonim
  #649

  Anonim

  Za utrzymanie piaskownicy w należytym stanie higieniczno-sanitarnym odpowiedzialny jest właściciel lub zarządca nieruchomości. Reguluje to Ustawa z dnia 5 grudnia 2008r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi – Dz. U. Nr 234, poz. 1570. W ramach działań prewencyjnych administratorzy powinni dbać o regularną wymianę piasku. Ich obowiązkiem jest też umieszczenie w widocznym miejscu informacji o zakazie wyprowadzania zwierząt. Byłoby idealnie, gdyby piaskownica miała ogrodzenie oraz była przykryta wtedy, gdy nikt z niej nie korzysta.

  #698

  Anonim

  Ciekawe informacje na ten temat znajdziecie państwo na stronie placezabaw.org i to nie tylko o piasku ale i o normach i przepisach dotyczących placów zabaw

  #721

  Anonim

  A ja gorąco apeluję by zakrywać piaskownicę jaką plandeką, gdy z niej nie korzystamy. Unikamy w ten sposób zanieczyszczenia piasku liśćmi itp. ale co ważniejsze odchodami zwierząt ! Niestety jest to duży problem gdy w okolicy są koty. W ten sposób unikamy znajdowania przez dzieci „niespodzianek” w piasku, ale też w znacznym stopniu zmieszamy ryzyko chorób pasożytniczych czy pierwotniaczych. Prosty sposób, a pozwala uniknąć wielu problemów.

Musisz być zalogowany aby napisać odpowiedź.