Nauka języka obcego w przedszkolu

Ten temat zawiera 4 odpowiedzi, ma 0 głosów i był aktualizowany ostatnio przez  Anonim 6 lat, 9 miesięce temu.

 • Autor
  Odpowiedzi
 • #826

  Anonim

  Witam,
  zastanawiam się, czy małe dziecko może nauczyć się języka obcego w przedszkolu. Moja 3 letnia córka będzie od przyszłego miesiąca chodzić do przedszkola. Oczywiście to ja denerwuję się bardziej niż moja mała i zastanawiam jak sobie poradzi ( wcześniej była pod opieką wspaniałej i cierpliwej babci). Zastanawiam się czy takiemu małemu dziecku nauka obcego języka nie namiesza w głowie. Czy taki maluch nie powinien NAJPIERW poznać lepiej język polski, a dopiero PÓŹNIEJ uczyć się języka obcego?
  Zdaję sobie sprawę, że w dzisiejszym świecie trzeba znać przynajmniej jeden język obcy, a angielski to już podstawa i konieczność, ale czy nie jest zbyt wcześnie na rozpoczęcie nauki?

  #827

  Anonim

  Witam serdecznie,

  ja też miałam podobne wątpliwości odnośnie nauki języka w przedszkolu. Ale mój Szymon uczył się francuskiego i nie odniosłam wrażenia, że przez to ma problemy z językiem ojczystym. A sama nauka języka dawała mu wiele radości, w domu śpiewał francuskie piosenki, których nauczył się w przedszkolu, znał nazwy wielu przedmiotów i zwierzątek po francusku.

  #828

  Anonim

  Polecam ciekawy tekst na ten temat http://czasdzieci.pl/ro_artykuly/id,3402511.html

  #832

  Anonim

  dzieci naprawdę bardzo chętnie uczą się języków obcych, sprawia im to wielką radość. Szczególnie wierszyki i piosenki w obcym języku

  #937

  Anonim

  Uważam, że wczesne rozpoczęcie nauki języka obcego to bardzo dobry pomysł. Moi znajomi (oboje nauczyciele języka angielskiego) mówili do swojego synka od najmłodszych lat w dwóch językach. Początkowo dziecko miało niewielkie problemy, czasem mieszało słowa polskie z angielskimi, ale ten problem szybko ustąpił i tak naprawdę nie stanowił żadnego problemu w komunikowaniu się.

Musisz być zalogowany aby napisać odpowiedź.