Jak nie krzyczeć na dzieci

Ten temat zawiera 1 odpowiedź, ma 0 głosów i był aktualizowany ostatnio przez  Anonim 7 lat, 4 miesięce temu.

 • Autor
  Odpowiedzi
 • #760

  Anonim

  Nie będę kłamać, przyznam się bez bicia- potrafię krzyczeć na swoich synków. Zazwyczaj podczas porannego zbierania się do przedszkola, kiedy zamiast myć się i ubierać zaczynają się kłócić i przepychać a ja wiem, że za pięć minut musimy wyjść z domu, żebym znowu nie spóźniła się do pracy… :angry:

  Potem jest mi strasznie głupio, wstydzę się swojej słabości. Ale w niektórych momentach po prostu nie wytrzymuję! Złość bierze górę nad zdrowym rozsądkiem. Wtedy myślę: przecież ja też jestem człowiekiem, nie mam nerwów ze stali i potrafię być zmęczona tym ciągłym pośpiechem. Wiem, że na dzieci nie powinno się krzyczeć, to nie jest metoda wychowawcza. Napiszcie, czy wam tez się to zdarza? I jak trzymać nerwy na wodzy? Metoda liczenia do dziesięciu nie działa :unsure:

  #809

  Anonim

  Wiem, każdemu się to zdarza, nikt nie ma anielskiej cierpliwości. Każdy z nas ma czasami zły dzień. Ale trzeba się powstrzymywać przed krzykiem i złością za wszelką cenę. Nie można wychowywać dzieci w atmosferze strachu. Warto nauczyć się panować nad emocjami. Pozdrawiam wszystkich na forum.

Musisz być zalogowany aby napisać odpowiedź.