Filmy edukacyjne

Ten temat zawiera 3 odpowiedzi, ma 0 głosów i był aktualizowany ostatnio przez  Anonim 5 lat, 6 miesięce temu.

 • Autor
  Odpowiedzi
 • #718

  Anonim

  Rozważam właśnie zakup filmów edukacyjnych dla moim przedszkolaków. Myślę, że mogłoby to być ciekawe urozmaicenie niektórych zajęć i dobry sposób na przekazanie maluchom trochę wiedzy o świecie. Korzystacie z tego typu pomocy edukacyjnych? Znalazłam m.in. taką stronę internetową na której można zamawiać takie filmy: http://www.filmyprzedszkolaka.pl/ . Czy ktoś z was zna może tą serię i mógłby podzielić się swoimi doświadczeniami? Ewentualnie co możecie jeszcze polecić?

  #722

  Anonim

  Witam Panią Annę i innych.
  Zauważyłam Pani wpis i bardzo mnie zainteresował. Bardzo ciekawa strona, jest nawet film dla dyrektorów i zarządców przedszkoli o niebezpieczeństwach, jakie mogą grozić waszym podopiecznym na placu zabaw. Warto obejrzeć. A dla dzieci dużo filmów o podstawowych, ale ważnych dla maluchów sprawach.

  #792

  Anonim

  A czy oprócz filmów edukacyjnych pokazujecie swoim dzieciakom w przedszkolu bajki? Jeśli tak, to jakie? Czy dawną klasykę też: mam na myśli np. Bolka i Lolka, Reksia, Misia Uszatka, Misia Colargola czy kota Filemona. BYło tego o wiele więcej w czasach PRLu, ale jakoś te bajki utkwiły mi w pamięci. Zastanawiam się, czy teraz dzieciom przypadłyby do gustu.

  #793

  Anonim

  Ja mogę odpowiedzieć jako mama czteroletniej Oliwki- mojej córce podobały się te stare bajki, szczególnie bajka o słoniu Dominiku ( chyba nazywało się to Proszę słonia ale mogę się mylić) i o misiu Kolargolu. Trafiłyśmy gdzieś przypadkiem i polubiła. Uwielbia też Ulicę Sezamkową. Można odszukać wiele odcinków w internecie. Tych w wersji polskiej i oryginalnych.

Musisz być zalogowany aby napisać odpowiedź.