Dieta wegetariańska dla dzieci

Ten temat zawiera 6 odpowiedzi, ma 0 głosów i był aktualizowany ostatnio przez  Anonim 5 lat, 7 miesięce temu.

 • Autor
  Odpowiedzi
 • #710

  Anonim

  Hej, witam wszystkich 😉
  Powiedzcie, co sądzicie o diecie wegetariańskiej lub wegańskiej dla dzieci?
  Ostatnio zainteresował mnie ten temat bo moja koleżanka, która ma bzika na punkcie bycia ,,eko” i życia w zgodzie z naturą i oczywiście od wielu lat nie jada mięsa postanowiła posłać swoją córkę do wegetariańskiego przedszkola. Oczywiście nigdy nie dawała małej mięsa. Kiedyś mówiło się, że taka dieta jest szkodliwa dla dzieci, że dzieci potrzebują białka zwierzęcego do prawidłowego rozwoju i wzrostu. A bez tego białka mają niedobory rożnych składników i anemię. Teraz lekarze i dietetycy są chyba innego zdania. Ale tak do końca nie wiem, jak jest naprawdę. Może to tylko obecna moda na bycie eko, weganizm, diety bezglutenowe.

  #712

  Anonim

  Nie podoba mi się, jak rodzice chcą na siłę zrobić z dzieci wegetarian i zabraniają im jeść mięso a w wersji hardcore nawet inne produkty pochodzenia zwierzęcego. Dzieciak nie może jeść produktów mlecznych, jajek- więc ciastka, herbatniki, naleśniki i inne potrawy tego typu odpadają tak samo, jak serki, jogurty. Nie wierzę, że dzieciom smakuje soja, soczewica i tym podobne paskudztwa. Muszą stosować się do chorych zaleceń rodziców. A może rodzice poczekają aż dziecko ich będzie pełnoletnie albo przynajmniej będzie nastoletnie i samo zadecyduje czy chce stosować dietę wegetariańską albo wegańską.
  P.S. Nasze mamy i babcie uważały, że mięso jest zdrowe dla dzieci i miały rację!!!!

  #713

  Anonim

  Ludzie, nie dajcie się zwariować i terroryzować – dieta wegańska, bezglutenowa i nie wiadomo jaka jeszcze i to dla małych dzieci!
  Przecież to kompletnie bez sensu – małe dzieci muszą pić mleko i powinny jeść mięso a zwłaszcza ryby – powie to wam każdy mądrzejszy lekarz pediatra.

  #714

  Anonim

  Zdaniem lekarza mojego dziecka nie można zupełnie pozbawić dziecka mięsa. Będzie się źle rozwijało.
  Najlepiej zrobić dla niedowiarków eksperyment: jedno dziecko po mleku matki odżywia w sposób jak wegetarianin.
  A drugie dziecko je również mięso. Należałoby potem po 5-ciu i 7-miu latach zmierzyć jednemu i drugiemu dziecku inteligencję.
  Zobaczymy !?

  #724

  Anonim

  Drogi Kubo!!
  Jak możesz pisać, że dieta wegetariańska może powodować u dzieci niższy poziom inteligencji niż u dzieci jedzących mięso????
  Mamy XXI wiek i należałoby wierzyć opinii prawdziwych specjalistów od żywienia i lekarzy a nie propagować i ogłaszać jakieś dziwne opinie. Gwarantuję Ci, że jesteś w błędzie!!! Wystarczy poczytać trochę na ten temat w necie.

  #725

  Anonim

  Też nie zgadzam się z Kubą, co ma poziom intelektualny z dietą wegetariańską lub wegańską? Pewne poglądy mamy zakorzenione i powtarzamy je często bezmyślnie. Tak jak kiedyś, w latach 70. lekarze radzili, aby matki nie karmiły niemowląt piersią – bo jest to NIEZDROWE!, tylko sztucznymi mieszankami. Totalny absurd. Samice wszystkich gatunków ssaków karmią piersią swoje młode. Jest to dla nich najlepsze i najzdrowsze. Tak samo zmieniło się podejście lekarzy do diety wegetariańskiej u dzieci. Na pewno nie powoduje niedorozwoju psychicznego czy opóźnienia w rozwoju.

  #732

  Anonim

  Z tą dieta wegetariańską to poczekajcie aż wasze dzieci będą na tyle duże, że SAME zdecydują, czy chcą stosować taką dietę. Małe dzieci mogą być zdrowo żywione jedząc mięso – a szczególnie tak zdrowe dla dzieci i dorosłych ryby.

Musisz być zalogowany aby napisać odpowiedź.