Drewniane zabawki

0

Drewniane zabawki są ekologiczne, bezpieczne i rozwijają wyobraźnię. Oto najważniejsze zalety sprawdzonych i naprawdę ładnych drewnianych zabawek.


Klocki, układanki, instrumenty i koniki z drewna to ulubione zabawki naszych rodziców i dziadków. W XX wieku ten szlachetny materiał został wyparty przez wszechobecny plastik. Na szczęście drewniane zabawki wracają do łask, razem z modą na ekologiczne zabawki.

Drewniane zabawki

Drewniane zabawki w stylu eko

Czyli zdrowe i naturalne. Zabawki wykonane z drewna takie właśnie są: nie zawierają szkodliwych substancji, które mogą znajdować się w plastiku, zwłaszcza, jeśli nie są malowane żadną farbą. Pachną dzięki temu lasem i prawdziwym surowym drzewem. Gdy je wyrzucimy, rozłożą się w przyrodzie dużo szybciej niż długonogie lalki czy autka na baterie.
Zabawki z drewna nie mają ostrych krawędzi, dlatego są polecane nawet dla najmłodszych użytkowników. Ponieważ mają zazwyczaj proste kształty, nie mają zakamarków, w których gromadziłby się brud i bakterie. Farby i woski, którymi są pokryte, zazwyczaj są nietoksyczne i całkowicie bezpieczne.

Drewniane zabawki

Kreatywne drewniane zabawki

Zabawki drewniane są zwykle proste i nieskomplikowane. Najpopularniejsze to klocki i drewniane układanki. Właśnie dlatego, że składają się ze zwykłych prostopadłościanów czy sześcianów, są polem do działania dziecięcej wyobraźni,czego nie można powiedzieć o gotowych rozwiązaniach. Dużo bardziej kreatywne jest przecież tworzenie mieszkania dla lalek z klocków niż bawienie się gotowym domkiem. Zabawa klockami rozwija również sprawność manualną maluszka, czyli tzw. motorykę małą: chwytanie, ustawianie klocków jeden na drugim itd. Uczy też koncentracji i koodrynacji wzrokowo-ruchowej – takie zalety ma np. drewniana piramidka, czyli krążki układane na patyku od największego do najmniejszego albo różnego rodzaju pudełka drewniane z otworami w kształcie trójkątów, kółek czy prostokątów, do których malec musi dopasować klocki, by wrzucić je do skrzyneczki. Zabawki z drewna rozwijają też zmysły dotyku i wzroku dziecka, dzięki nie do końca gładkiej fakturze klocków, swojej temperaturze (są ciepłe) i rozmaitym barwom.

Drewniane zabawki

Kupując zabawki drewniane warto zwrócić uwagę na atesty i certyfikaty, świadczące o tym, że zabawki są bezpieczne i przystosowane dla małych dzieci .

Drewniane zabawki solidne i na lata

Zabawki drewniane nie psują się, bo materiał, z którego są wykonane jest trwały i solidny. Nie połamią się ani nie uszkodzą, gdy spadną na podłogę. Dlatego drewniane autko, pociąg z doczepianymi wagonikami czy kaczuszka na sznurku przetrwają lata i mogą być zabawkami przechodzącymi ze starszych dzieci na młodsze. Solidność ma znaczenie, gdy wybieramy drewniane zabawki do żłobka lub przedszkola – nie ma ryzyka, że pod koniec roku będą zepsute.

Drewniane zabawki w stylu retro

Wiele zabawek drewnianych naśladuje wzory sprzed lat. Są zupełnie inne od popularnych autek na resorach, nienaturalnie wymalowanych lalek czy plastikowych rewolwerów. Dlatego mogą stanowić dla dzieci prawdziwą atrakcję i jako zupełna nowość – zamienić się w tę jedyną i ulubioną. Taką zabawką może być np. drewniany konik na biegunach, ulubiona zabawka dzieci, zarówno tych sprzed 100 lat, jak i tych żyjących dzisiaj czy drewniane klocki z namalowanym abecadłem, które są fantastyczną pomo- Kupując zabawki cą w poznawaniu pierwszych literek.

Maria Piekart

Drewniane zabawki
5 (100%) Głosy: 11

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*

code