Drewniane zabawki

2

Drewniane zabawki są ekologiczne, bezpieczne i rozwijają wyobraźnię. Oto najważniejsze zalety sprawdzonych i naprawdę ładnych drewnianych zabawek.


Klocki, układanki, instrumenty i koniki z drewna to ulubione zabawki naszych rodziców i dziadków. W XX wieku ten szlachetny materiał został wyparty przez wszechobecny plastik. Na szczęście drewniane zabawki wracają do łask, razem z modą na ekologiczne zabawki.

Drewniane zabawki

Drewniane zabawki w stylu eko

Czyli zdrowe i naturalne. Zabawki wykonane z drewna takie właśnie są: nie zawierają szkodliwych substancji, które mogą znajdować się w plastiku, zwłaszcza, jeśli nie są malowane żadną farbą. Pachną dzięki temu lasem i prawdziwym surowym drzewem. Gdy je wyrzucimy, rozłożą się w przyrodzie dużo szybciej niż długonogie lalki czy autka na baterie.
Zabawki z drewna nie mają ostrych krawędzi, dlatego są polecane nawet dla najmłodszych użytkowników. Ponieważ mają zazwyczaj proste kształty, nie mają zakamarków, w których gromadziłby się brud i bakterie. Farby i woski, którymi są pokryte, zazwyczaj są nietoksyczne i całkowicie bezpieczne.

Drewniane zabawki

Kreatywne drewniane zabawki

Zabawki drewniane są zwykle proste i nieskomplikowane. Najpopularniejsze to klocki i drewniane układanki. Właśnie dlatego, że składają się ze zwykłych prostopadłościanów czy sześcianów, są polem do działania dziecięcej wyobraźni,czego nie można powiedzieć o gotowych rozwiązaniach. Dużo bardziej kreatywne jest przecież tworzenie mieszkania dla lalek z klocków niż bawienie się gotowym domkiem. Zabawa klockami rozwija również sprawność manualną maluszka, czyli tzw. motorykę małą: chwytanie, ustawianie klocków jeden na drugim itd. Uczy też koncentracji i koodrynacji wzrokowo-ruchowej – takie zalety ma np. drewniana piramidka, czyli krążki układane na patyku od największego do najmniejszego albo różnego rodzaju pudełka drewniane z otworami w kształcie trójkątów, kółek czy prostokątów, do których malec musi dopasować klocki, by wrzucić je do skrzyneczki. Zabawki z drewna rozwijają też zmysły dotyku i wzroku dziecka, dzięki nie do końca gładkiej fakturze klocków, swojej temperaturze (są ciepłe) i rozmaitym barwom.

Drewniane zabawki

Kupując zabawki drewniane warto zwrócić uwagę na atesty i certyfikaty, świadczące o tym, że zabawki są bezpieczne i przystosowane dla małych dzieci .

Drewniane zabawki solidne i na lata

Zabawki drewniane nie psują się, bo materiał, z którego są wykonane jest trwały i solidny. Nie połamią się ani nie uszkodzą, gdy spadną na podłogę. Dlatego drewniane autko, pociąg z doczepianymi wagonikami czy kaczuszka na sznurku przetrwają lata i mogą być zabawkami przechodzącymi ze starszych dzieci na młodsze. Solidność ma znaczenie, gdy wybieramy drewniane zabawki do żłobka lub przedszkola – nie ma ryzyka, że pod koniec roku będą zepsute.

Drewniane zabawki w stylu retro

Wiele zabawek drewnianych naśladuje wzory sprzed lat. Są zupełnie inne od popularnych autek na resorach, nienaturalnie wymalowanych lalek czy plastikowych rewolwerów. Dlatego mogą stanowić dla dzieci prawdziwą atrakcję i jako zupełna nowość – zamienić się w tę jedyną i ulubioną. Taką zabawką może być np. drewniany konik na biegunach, ulubiona zabawka dzieci, zarówno tych sprzed 100 lat, jak i tych żyjących dzisiaj czy drewniane klocki z namalowanym abecadłem, które są fantastyczną pomo- Kupując zabawki cą w poznawaniu pierwszych literek.

Maria Piekart

Drewniane zabawki
5 (100%) Głosy: 11

2 KOMENTARZE

  1. Drewno jako materiał naturalny świetnie nadaje się do wykorzystania jako budulec zabawek zarówno tych małych jak też też dużych np. ogrodowych mebli, kolejek itp. Wydaje mi się, iż proste drewniane klocki dużo bardziej rozwijają umiejętności i wyobraźnię niż złożone zabawki plastikowe, które dedykowane są tylko do jednej rzeczy jaką jest np.kolejka złożona z plastikowych elementów. Klocki drewniane są uniwersalne i zbudować z nich można wszystko. Zatem popieramy sprawdzone zabawki.

  2. Drewniane zabawki to produkty chętnie wybierane przez świadomych rodziców. Zabawki takie są bezpieczne nawet dla najmłodszych. Warto zainwestować w takie zabawki także do przedszkola, ponieważ mają znacznie wyższą żywotność niż ich plastikowe odpowiedniki, a więc w sumie są tańsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*

code