Alergie wiosenne – czy możemy je przechytrzyć?

0

alergia wiosenna

Wiosna. Dla jednych ulubiona pora roku, kiedy natura budzi się do życia, a wyższe temperatury zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Dla innych to czas pylenia roślin i nasilenia się objawów alergicznych, które skutecznie obniżają samopoczucie. Co możemy zrobić, aby uchronić się przed przykrymi dolegliwościami? 

Kichanie, pieczenie i łzawienie oczu, nieżyt nosa, ale także obrzęki, wysypka oraz trudności z oddychaniem. Alergicy dobrze wiedzą, jak wspomniane objawy potrafią uprzykrzyć życie. Już w marcu i na początku kwietnia zaczynają się zmagać ze skutkami pylenia roślin.

Wczesną wiosną alergie najczęściej wywołują pyłki drzew: brzozy, olszy, wierzby, dębu, jesionu, potem różnych traw, w tym także zbóż, których nie brakuje w powietrzu, szczególnie w okresie od maja do lipca. Bardzo trudno się przed nimi uchronić, nie tylko przebywając na zewnątrz, ale także w domu. Niestety, przykre dolegliwości znacznie trudniej znoszą dzieci niż dorośli. Co możemy zrobić, aby nasz dom był bezpiecznym azylem?

„Alergia pojawia się w wyniku nieprawidłowej reakcji systemu immunologicznego, który zaczyna nadmiernie i niewłaściwe reagować na występujące w środowisku substancje zwane alergenami, które u osób zdrowych nie wywołują oznak uczulenia. Gdy przeprowadzone badania potwierdzą alergię, można zastosować leki łagodzące objawy.

Dobre wyniki przynosi też odczulanie, ale najlepiej  jest po prostu unikać kontaktu z alergenami. W okresie pylenia roślin, po przyjściu do domu, zaleca się zmienić ubranie, umyć twarz i wyczyścić nos. Aby jednak skutecznie oczyścić powietrze z alergenów warto zastosować oczyszczacz powietrza.

Wybierając oczyszczacz należy zwrócić uwagę na jakość zastosowanych filtrów, parametr CADR określający jego wydajność oraz na posiadane przez urządzenie certyfikaty” – mówi prof. Dorota Sands, lekarz alergolog, pediatra i pulmonolog.

Wiosna, ach to ty

Dla alergików skuteczny oczyszczacz powietrza może być prawdziwym wybawieniem. Nie sposób wiosną odmówić sobie otwierania okien i balkonów, w celu przewietrzenia mieszkania, a to oznacza drogę wolną dla pyłków. Tymczasem oczyszczacze Samsung, już w ciągu jednej godziny, są w stanie wymienić powietrze w pomieszczeniu minimum trzykrotnie. Wydajność danego urządzenia określa parametr CADR, a za skuteczność odpowiadają filtry.

W przypadku oczyszczaczy powietrza Samsung są to aż 3 filtry: wstępny zatrzymuje m.in. kurz i sierść, węglowy eliminuje niebezpieczne gazy i zapachy, a HEPA usuwa aż do 99,97% mikroskopijnych cząsteczek, takich jak alergeny, bakterie i roztocza oraz cząsteczki smogu PM1,0; PM2,5 i PM10.

 Oczyszczacze powietrza Samsung wyposażone zostały także w alert wymiany filtra, który oblicza czas pracy urządzenia i w odpowiednim momencie, za pomocą migającej ikony, informuje o potrzebie jego wymiany. Dzięki temu powietrze oczyszczane jest skutecznie przez cały czas, a my możemy odetchnąć z ulgą.

Ulga w dzień i w nocy

Oczyszczacz powietrza to urządzenie z którego warto korzystać przez cały rok, ale efekty jego pracy odczujemy szczególnie wtedy, gdy cierpimy na alergie. Dzięki trybowi automatycznemu w oczyszczaczach powietrza Samsung możemy mieć pewność, że urządzenie zareaguje, gdy tylko stan powietrza się pogorszy.

Numeryczny wyświetlacz przedstawi dokładny poziom zanieczyszczenia w naszym mieszkaniu, a urządzenie dostosuje do niego swoją moc, dzięki czemu szkodliwe cząsteczki zostaną automatycznie wykryte i usunięte. Aplikacja SmartThings podnosi komfort codziennego korzystania z oczyszczacza. Można go zdalnie włączyć, sprawdzić stan filtra i ustawić tryb pracy.

To doskonałe rozwiązanie, gdy nie ma nas w domu, a chcemy wrócić do pomieszczenia wolnego od alergenów i zanieczyszczeń. Korzystając z oczyszczacza powietrza nie musimy też martwić się o nasze samopoczucie w nocy. Wielu alergików ma bowiem problemy ze snem przez doskwierający im katar i kaszel. Tryb nocny, w którym urządzenie pracuje na poziomie nawet 18 dB a wyświetlacz jest wygaszony, zagwarantuje spokojny i zdrowy odpoczynek.

Alergie wiosenne – czy możemy je przechytrzyć?
Oceń artykuł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*

code